چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
ضرورت توجه صداوسیما به حمایت از کالاهای ایرانی/ ارائه گزارش آسیب‌های حوزه ورزش از سوی وزیر ورزش و جوانان
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رئیس جدید صداوسیما بر اهتمام رسانه ملی برای حرکت در راستای ساختن کشور و توجه ویژه به موضوع اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالاهای ساخت ایران و صنایع داخلی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ جلسه 779 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد.

محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از پایان این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدای جلسه رئیس جمهور حضور علی عسگری رئیس جدید سازمان صداوسیما را در شورای عالی انقلاب فرهنگی به وی تبریک گفت و توجه و اهتمام رسانه ملی برای دمیدن روح امید در جامعه از طریق برنامه‌های امیدبخش و تهییج مردم برای تلاش در جهت ساختن ایران اسلامی و حرکت در راستای وحدت را مورد توجه قرار داد.

وی اضافه کرد: علی عسگری نیز این موارد را جزو باورها و مسئولیت‌های خود در رسانه ملی دانست و بر اهتمام رسانه ملی برای حرکت در راستای ساختن کشور و توجه ویژه به موضوع اقتصاد مقاومتی و اولویت دادن صداوسیما در این زمینه و حمایت از کالاهای ساخت ایران و صنایع داخلی تاکید کرد.

مخبر دزفولی گفت: در جلسه تاکید شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی همکاری خود را با سازمان صداوسیما بیش از گذشته عمق و گسترش داده و بتوانیم با استفاده از ظرفیت صداوسیما و کارهای محتوایی و سیاستگذاری‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی، شاهد جهت گیری‌های فرهنگی و تربیتی بیش از پیش در صداوسیما باشیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ارائه گزارش تحلیلی و آسیب شناسی برخی مسائل موجود در ورزش کشور در جلسه گفت: ورزش یکی از اولویت‌های ملی ماست و همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما به ورزش در سطوح عمومی و قهرمانی توجه داریم.

وی اضافه کرد: ورزش همگانی آثار مفیدی برای سلامتی و نشاط جامعه دارد و ورزش قهرمانی نیز مقوم غرور، وحدت و اعتماد به نفس ملی است که این پیشران برای داشتن جامعه مولد و شاداب بسیار ضروری است.

مخبر دزفولی گفت: در این گزارش که توسط وزیر ورزش و جوانان ارائه شد؛ موضوع‌های اخلاق حرفه‌ای در ورزش، مسائل فرهنگی در ورزش، فعالیت‌های رسانه‌ای در ورزش، پاک ماندن جامعه ورزشی از آلودگی‌ها و خطراتی که آنها را تهدید می‌کند مورد توجه قرار گرفته بود.

وی افزود: این موضوع در جلسات آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بررسی می‌شود تا چند راه حل مفید و موثر در زمینه حاکم شدن اخلاق پهلوانی، ایجاد و حمایت از محیط‌‌‌های ورزشی سالم و دیگر موارد مورد نیاز در زمینه مسائل فرهنگی این حوزه طراحی شده و مورد تصویب قرار گرفته و پس از ابلاغ آن از سوی رئیس جمهور به کمک دستگاه‌های اجرایی شاهد عملیاتی شدن آنها باشیم.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها