چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اساسنامه پارک‌های علم و فناوری خصوصی نهایی شد
ایران روشن :مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری فناوری وزارت علوم گفت: اساسنامه پارک‌های علم و فناوری خصوصی نهایی شده و به امضای وزیر علوم رسید، بنابراین افراد واجد شرایط برای راه‌اندازی این پارک‌ها می‌توانند از طریق وزارت علوم اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ خسرو پیری مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری فناوری وزارت علوم در نشست بعدازظهر امروز مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی با روسای پارک‌های علم و فناوری کشور، گفت: اساسنامه پارک‌های علم و فناوری خصوصی نهایی شده و به امضای وزیر علوم رسیده است. بنابراین افرادی که شرایط لازم برای راه‌اندازی این پارک‌ها را داشته باشند، می‌توانند از طریق وزارت علوم اقدام کنند.

وی در رابطه با شرایط راه‌اندازی پارک‌های علم و فناوری خصوصی گفت: افراد برای راه‌اندازی این پارک‌ها باید توانایی تأمین زمین بین 5 تا 10 هکتار را داشته باشند، یعنی باید بتوانند شهرک‌های فناوری با محصولات خاص راه‌اندازی کنند تا حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خصوصی را برعهده بگیرند.

پیری ادامه داد: تصویب درخواست پارک‌ها نیز 3 مرحله دارد، به طوری که این پارک‌ها باید در مرحله اول در کمیته تخصصی و سپس در مرحله دوم در کمیسیون پژوهش و فناوری و در مرحله سوم در شورای گسترش ارزیابی شوند که در حال حاضر چند پیشنهاد نیز به ما ارائه شده است.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری فناوری وزارت علوم با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان محور اقتصاد مقاومتی هستند، اظهار داشت: باید بتوانیم از میان شرکت‌های دانش‌بنیان، چند شرکت را به برند تبدیل کنیم که امیدواریم این کار تا پایان امسال صورت گیرد.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها