پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
تصویب ۹۶۵ مورد تسهیلات برای شرکت‌های دانش‌بنیان/ شرکت‌های حوزه فناوری‌های زیستی در صدر استفاده از خدمات صندوق نوآوری
ایران روشن :رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ۹۶۵ مورد تسهیلات برای شرکت‌های دانش‌بنیان مصوب شده است که در این زمینه شرکت‌های مرتبط با فناوری‌های زیستی، پیشرو هستند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم افتتاح مجتمع فناوری شماره 2 دانشگاه شریف، گفت: بیش از 2 سال است که صندوق نوآوری و شکوفایی فعالیت خود را آغاز کرده است، البته در دولت قبل نیز این صندوق فعال بود، ولی به دلیل بودجه کم نمی‌توانستیم به شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیلات ارائه کنیم.

وی افزود: در این مدت بیش از 2 هزار و 300 شرکت، تأییدیه دانش‌بنیان را دریافت کردند که بیش از 80 درصد از این شرکت‌ها طرح خود را به صندوق ارائه دادند که 500 طرح مردود شده یا برای اصلاح به صاحبان شرکت‌ها ارجاع شده‌اند.

سلطانی با بیان اینکه در مجموع 965 مورد تسهیلات مصوب شده است، گفت: اعتبار تسهیلات مصوب‌شده برای این طرح‌ها 600 میلیارد تومان بوده است که از این 965 مورد تسهیلات، 610 مورد برای پرداخت قسط در مرحله تنفس یا بازپرداخت هستند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه شرکت‌های حوزه فناوری زیستی برای استفاده از خدمات صندوق پیشرو هستند، گفت: در مجموع 216 شرکت حوزه فناوری زیستی، 40 درصد تسهیلات صندوق را به خود اختصاص داده‌اند، یعنی 225 میلیارد تومان به آنها اختصاص یافته است.

وی افزود: پس از حوزه فناوری زیستی، حوزه‌های نفت‌، گاز و نیرو نیز 14 درصد از تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

سلطانی اظهار داشت: همچنین شرکت‌های حوزه الکترونیک و کنترل 69.5 میلیارد تومان، شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات 56 میلیارد تومان، شرکت‌های حوزه مواد پیشرفته 40 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی همچنین در رابطه با تحریم دانشگاه صنعتی شریف از سوی اتحادیه اروپا، گفت: اینکه مسائل مربوط به یک دانشگاه سیاسی شود، ظلم به علم است.

رئیس صندوق نواوری و شکوفایی ادامه داد: دولت یازدهم اعتباری را در دانشگاه شریف هزینه کرده و چنین مجتمعی را برای شرکت‌های این دانشگاه در نظر گرفته‌ است، یعنی می‌خواهد دانشگاه شریف توسعه یابد، بنابراین نباید مسائل دانشگاه را سیاسی کنیم.

وی افزود: ما باید همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، با سیاست اقتصاد درون‌زا و برون‌نگر حرکت کنیم، یعنی از داخل باید قوی باشیم، زیرا اگر از داخل قوی نباشیم، حتی با وجود سرمایه‌گذار خارجی نیز نمی‌توانیم سرمایه را حفظ کنیم.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها