پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷
«عارف» با ریاست مجلس دهم خداحافظی کند
روزنامه آرمان تصریح کرد: انتظار از عارف چنین است که پس از مشخص شدن ترکیب اصلی مجلس دهم و بالا بودن رأی لاریجانی برای ریاست با این کرسی خداحافظی کند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ روزنامه آرمان نزدیک به آیت الله هاشمی رفسنجانی امروز یکشنبه ۹۵/۲/۵ در گزارشی با عنوان «انصراف مشروط عارف» نوشت:

عارف انصراف می‌دهد؟

اگرچه تا مشخص نشدن نتایج دور دوم انتخابات نمی‌توان نظر صریحی درباره آن به طور قاطع اعلام کرد اما اگر فرض بر حضور لاریجانی و عارف باشد آن‌گاه باید میزان رای این دو را بررسی کرد که به اعتقاد برخی لاریجانی شانس بیشتری برای جلوس بر کرسی ریاست دارد و عارف باید بار دیگر برای مصلحت کشور با ریاست خداحافظی کند اما آیا این کنار رفتن برای حامیان عارف و اصلاح‌طلبان خوشایند است؟ به طور طبیعی عارف نشان داده که اهل گذشت و ایثار برای کشور است که نمونه آن را در انتخابات ریاست‌جمهوری شاهد بودیم و عارف به نفع روحانی از رقابت منصرف شد و این‌بار هم انتظار از او چنین است که پس از مشخص شدن ترکیب اصلی مجلس دهم و بالا بودن رای لاریجانی برای ریاست او با این کرسی فعلا خداحافظی کند. اما چه باید کرد تا عارف بدون هزینه عرصه را برای ریاست لاریجانی فراهم کند؟ برخی کارشناسان عرصه سیاست معتقدند که در این مسیر باید بزرگان وارد شوند. بی‌شک تنها در زمانی حامیان عارف راضی به واگذار کردن عرصه ریاست مجلس به لاریجانی هستند که خواسته‌های آنان هم محقق شود که نخستین آن تشکیل فراکسیون اصلاحات در مجلس است که هدف آن انسجام بخشیدن به اصلاح‌طلبان در خانه ملت و تاثیرگذاری آنان در تصمیم‌گیری‌های مجلس است. شاید درخواست بعدی آنان نشاندن یک اصلاح‌طلب بر کرسی نایب‌رئیسی و ریاست چند کمیسیون مجلس باشد که در ازای بقای لاریجانی بر کرسی ریاست، طلب شود و چندین خواسته دیگر که در صورت کنار رفتن مشروط عارف مطرح می‌شود.

تضمین تحقق خواست اصلاح‌طلبان

اما چگونه باید به این امر اعتماد داشت که در صورت کنار رفتن عارف این خواست های اصلاح‌طلبان محقق شود که در اینجا نیاز به حضور بزرگان احساس می‌شود البته بحث اعتماد به لاریجانی مطرح نیست چرا که بارها دو طرف یعنی اصلاح‌طلبان و لاریجانی اعتماد به همدیگر را نشان دادند و تردیدی در این موضوع نیست اما باید توجه داشت که احتمال کارشکنی برخی برای عدم تحقق این وعده‌ها وجود دارد که در این زمان نقش بزرگان روشن می‌شود و درصورت عدم تحقق این وعده‌ها دیگر لازم نیست لاریجانی و عارف با یکدیگر رو به رو شوند بلکه بزرگان هستند که به آنها گوشزد می‌کنند سرنوشت کرسی ریاست چگونه تعیین شده است... 

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها