چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
بررسی ظرفیت پژوهشگاه‌ها در پیوست نگاری فرهنگی
ایران روشن :رئیس کمیسیون پیوست فرهنگی گفت: با توجه به الزام قانونی مبنی بر لزوم پیوست‌نگاری فرهنگی برای طرح‌های بزرگ در کشور توسط دولت، باید این امر مهم در پژوهشگاه‌ها و تمام دستگاه‌ها انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، نشست اختصاصی کمیسیون فرهنگی و پیوست نگاری فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با جمعی از مسئولان پژوهشگاه‌های علوم انسانی برگزار شد.

در این جلسه که به بحث و بررسی پیرامون ظرفیت پژوهشگاه‌های علوم انسانی و تخصصی دستگاه‌‌های اجرایی به منظور پیوست نگاری فرهنگی  اختصاص داشت، حسن بنیانیان رئیس کمیسیون پیوست فرهنگی گفت: با توجه به الزام قانونی مبنی بر لزوم پیوست‌نگاری فرهنگی برای طرح‌های بزرگ در کشور توسط دولت، باید با همکاری پژوهشگاه‌های علوم انسانی بویژه پژوهشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌های و پژوهشگاه‌های مستقل و حوزه‌های علمیه این امر مهم انجام شود.

وی افزود: ما بر اساس تعریف حداکثری از فرهنگ به معنای نظامی از باورها،  مفروضات، ارزش‌ها و نمادها که ادراکات و مناسبات جامعه را شکل می دهد، پیوست نگاری را عملیاتی می کنیم.

بنیانیان ادامه داد: پیوست‌نگاری فرهنگی به تنهایی تحولی ایجاد نمی‌کند اما آغاز حرکت به سمت تحول اساسی در برپایی تمدن نوین اسلامی است.

رئیس کمیسیون پیوست نگاری فرهنگی گفت: تغییرات فرهنگی اعم از تغییرات آگاهانه و ناآگاهانه هدف پیوست نگاری است که باید به تغییر رفتار در چارچوب دستیابی به فرهنگ مطلوب بیانجامد.

وی افزود: برای تاثیرگذاری بر رفتار فرد ابتدا باید بر روند کسب آگاهی وی تاثیرگذار باشیم که  این آگاهی به تدریج در چهار لایه باورهای بنیادین، ارزش‌ها، رفتارها و هنجارها و نمادها تأثیرگذار خواهد بود.

 پس از سخنان بنیانیان اعضای کمیسیون به بیان نظرات خود پیرامون اهمیت و لزوم پیوست‌نگاری فرهنگی و ابعاد مختلف آن پرداختند و پیشنهادهای خود را به منظور اجرای بهینه  این موضوع ارائه دادند.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها