پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷
مهمترین منطقه جغرافیایی جهان از دید رییس جمهور اسبق آمریکا+عکس
ایران روشن :حسام نواب صفوی در صفحه اینستاگرام خود با انتشار عکسی از مصاحبه ژنرال آيزنهاور در نیم قرن پیش راجع به ایران گفت.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛حسام نواب صفوی در صفحه اینستاگرام خود اظهارات نیم قرن پیش ژنرال آمریکایی را باز نشر کرد.

وی در این پست نوشت: نوامبر 1952در نخستين مصاحبه عمومي اش پس از انتخاب شدن به سمت رئیس جمهور آمریکا گفت: گمان نمي كنم منطقه اي مهمتر از ايران روي نقشه جغرافيايي جهان وجود داشته باشد؛ ايران؛ داراي نفت است و هم در چهار راه جهان واقع شده است [حايل ميان قدرت هاي مطرح].آيزنهاور در این مصاحبه افزوده بود: اگر روزگاري ايران و شوروي با هم كنار آيند، كره زمين جاي امني براي غرب (كشورهاي عضو ناتو) نخواهد بود.
 همچنین نباید وضعیتی پیش آید که ایران به گذشته دور خود بازگردد و یک قدرت نظامی شود. وای به وقتی که میلیتاریسم ایرانی زنده شود؛ بروید تاریخ این کشوررا بخوانید تا متوجه حرف من بشوید. آيزنهاور نزدیک دو ماه بعد زمام امور آمريكا را به دست گرفت. در دو دهه جاری (قرن 21) مفسران غرب بارها از توجه ایران به نیروهای مسلح خود یادکرده و گفته اند که احتمال میلیتریزه شدن وجود دارد...و امروز همان روز است ترس از اتحاد ايران و روسيه و نيروهاي دفاعي قدرتمند ايران.
اگر تحريمها بخاطر ايران هسته اي بود كه برجام عملي شد .اينبار چرا باز هم صحبت تحريم است بخاطر توان دفاعي؟چرا عربستان سعودي با كشتن هزاران نفر يكبار هم تذكري به او داده نشد؟فكر ميكنم با سخنان رييس جمهور وقت آمريكا تقريبا همه متوجه اينقدر حساسيت روي توان دفاعي ايران بشوند. ختم كلام


حسام نواب صفوی

/انتهای پیام

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها