شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تبعات فاجعه منا برای خانواده‌های شهدا و بی‌مهری مسئولان/ پدری که داغ فرزند او را از پا انداخت
ایران روشن :پدر شهید محمدسعید سعیدی‌زاده که داغ فرزند او را از پا انداخته، از قطع حقوق فرزندش، مشکلات ناشی از تعویق اقساط به دلیل قطع حقوق و بی‌مهری‌های مسئولان با فارس سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ بیش از 6 ماه از فاجعه منا می‌گذرد و شاید بسیاری از مردم با داغ این فاجعه کنار آمده باشند اما خانواده‌های قربانیان هنوز از داغ عزیزانشان می‌سوزند و تبعات این فاجعه زندگی آنها را هم تحت تأثیر قرار داده است.

عبدالواحد سعیدی‌زاده پدر شهید محمد‌سعید سعیدی‌زاده سرپرست گروه تواشیح باقر‌العلوم(ع) خوزستان است که از داغ فرزند دچار مشکلات متعدد جسمی شده است.

وی در گفت‌وگو با فارس با‌ اشاره به ناراحتی اخیرش گفت: متأسفانه نتوانستم با داغ حاج سعید خوب کنار بیایم. تنها چند هفته پس از فاجعه منا و از دست دادن فرزندم دچار ناراحتی قلبی شدم و تحت عمل جراحی قرار گرفتم، اکنون هم مدتی است که دچار ناراحتی از ناحیه کمر شده‌ام و مدتی است توان راه رفتن ندارم و با کمک واکر قدم بر‌می‌دارم.

پدرشهید سعیدی‌زاده با اشاره به عدم برقراری حقوق فرزندش گفت: متأسفانه به دلیل اینکه پیکر حاج سعید تا چند ماه پس از فاجعه منا پیدا نشد، حقوقش هم برقرار نشد و هنوز این مشکل باوجود بازگشت پیکر شهید به میهن حل نشده است.

وی بدهی بانکی این شهید را یکی دیگر از مشکلات خانواده دانست و گفت: حاج سعید برای خرید ماشین و برخی هزینه‌های زندگی وامی از یکی از مؤسسات مالی و اعتباری دریافت کرده که با احتساب سود این وام، مبلغ سنگینی بدهکار است و از آنجایی که وام‌های مؤسسات مالی و اعتباری بیمه ندارند باید این بدهی پرداخت شود.

سعیدی‌زاده افزود: از آنجایی که من و همسر شهید که معلم است ضامن حاج سعید شده‌ایم اخطاری مبنی بر قطع حقوق هر دوی‌ ما از سوی بانک برای ما آمده و اگر این اتفاق بیفتد همه ما دچار مشکل می‌شویم، البته با فروش ماشین حاج سعید می‌توانیم بخشی از این بدهی را پرداخت کنیم، اما فروش ماشین هم نیاز به انحصار وراثت دارد که هنوز مراحل آن به پایان نرسیده است و با توجه به عدم برقراری حقوق شهید تاکنون احتمال است حقوق ما قطع شود.

پدر شهید سعیدی‌زاده با گلایه از بی‌مهری‌های مسئولان نسبت به بازماندگان شهدای منا گفت: متأسفانه مسئولان استان و مسئولان کشور فقط درحد بیان تسلیت آن هم در روز‌های نخست فاجعه منا به سراغ ما آمدند و برای حل مشکلات خانواده‌های این شهدا گامی برنداشته‌اند. در خوزستان مسئولان درحد رفع مسئولیت با ما برخورد می‌کنند، البته امام جمعه آبادان به ما لطف دارد اما وی توان کمک و حمایت ندارد.

وی بادرخواست از مسئولان کشور مبنی بر رسیدگی به خانواده‌های شهدا گفت: فاجعه منا داغ سنگینی بر دل خانواده‌های شهدا گذاشت اما این فاجعه سبب بروز مشکلات دیگری برای خانواده‌ها شده و شاید همه خانواده‌های شهدا با مشکلات متعدد از جمله مشکل معیشت روبرو باشند، زیرا نان‌آور خود را از دست داده‌اند، از این رو روا نیست این خانواده‌ها به جز داغ دوری عزیزان رنج دیگری را هم تحمل کنند. باید مسئولان کشور این مشکلات را درک کنند و برای حل آن گامی بردارند.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها