شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
تولید ۳ سیستم تشخیص بیماری‌های قلبی و عروقی
محققان ایرانی موفق به بومی‌سازی ۳ سیستم تست ورزش قلب، بازتوانی قلبی و الکتروکاردیوگراف شدند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان موفق شده است با تولید 3 سیستم تست ورزش قلب، بازتوانی قلبی و الکتروکاردیوگرافی یا  ECG نیاز کشور به واردات اینگونه دستگاه‌ها را برطرف کند.

دستگاه الکتروکاردیوگراف یا همان دستگاه نوار قلب برای تشخیص بیماری‌های قلب و عروق در مراحل اولیه استفاده می‌شود، به طور معمول از بیماران مشکوک به ناراحتی‌های قلبی در مراجعه‌های ابتدایی به بخش اورژانس تست نوار قلب گرفته می‌شود.

سیستم تست ورزش نیز دستگاهی تشخیصی محسوب می‌شود، چنانچه نوار قلب بیمار مشکلی داشته باشد برای تشخیص بهتر و دقیق‌تر فرد تست ورزش انجام می‌شود.

سیستم بازتوانی قلبی نیز یک روش درمانی است که در این سیستم بیشتر به درمان بیمار تمرکز می‌شود که این دستگاه معمولا برای بیمارانی که تحت جراحی باز یا سایر جراحی‌ها قرار گرفته‌اند کاربرد دارد، این سیستم مکمل درمانی است و معمولا برای بهبود هرچه بیشتر بیماران پس از عمل جراحی چند جلسه متعدد بازتوانی قلبی تجویز می‌شود.

در حال حاضر سیستم بازتوانی قلبی و تست ورزش نمونه مشابه داخلی ندارند و این سیستم‌ها علاوه بر تفاوت قیمت نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی دارای قابلیت‌های ویژه‌ای هستند.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها