يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
آغاز مرحله دوم نوزدهمین مراسم ازدواج دانشجویی از 25 فروردین/ حضور مشاوران همراه زوج‌ها در مشهد مقدس
مدیر مرکز فرهنگی اردویی دانشگاهیان از آغاز مرحله دوم اعزام زوج‌های دانشجو در نوزدهمین دوره مراسم ازدواج دانشجویی به مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها (مأوا)، حسین جوادی مدیر مرکز فرهنگی اردویی دانشگاهیان و مسئول نوزدهمین مراسم ازدواج دانشجویی (طرح ملی همسفر تا بهشت ) گفت: در نوزدهمین دوره مراسم ازدواج دانشجویی حدود 35 هزار زوج دانشجو که تاریخ عقد آنان در بازه زمانی مهرماه 93 تا مهرماه 94 بوده است، ثبت نام کرده‌اند.

حسین جوادی افزود: در مرحله اول، 18 کاروان از زوج های دانشجو در حدود حدود 12500 زوج، از 23 دی ماه تا 17 اسفند ماه 94 به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) حضور یافته و از برنامه‌های معنوی، فرهنگی و آموزشی این طرح بهره‌مند شدند.

مدیر طرح ملی همسفر تا بهشت ادامه داد: در مرحله دوم این طرح نیز که از بیست و پنجم فروردین تا بیست و ششم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار خواهد شد ما بقی زوج‌های دانشجویی که در این تاریخ از برنامه کاروان‌ها ثبت نام کرده‌اند در این مراسم حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به حضور سه روزه زوج‌ها در مرحله اول این دوره از مراسم ازدواج دانشجویی در مشهد مقدس افزود: برنامه افتتاحیه کاروان‌ها در ﺑﺎرﮔﺎه ﻧﻮراﻧﯽ ﺣﻀﺮت ﺛﺎﻣﻦ اﻟﺤﺠﺞ (ع) و ﻗﺮاﺋﺖ پیام مقام معظم رهبری به دانشجویان آغاز و پس از بهره مندی از ﺳﺨﻨﺮاﻧﯽ اﺳﺎﺗﯿﺪ برجسته دینی از جمله حجج اسلام قرائتی، راشد یزدی، واعظ موسوی و قرائت جمعی ﻣﯿﺜﺎق ﻧﺎﻣﻪ داﻧﺸﺠﻮﯾﯽ و ذکر توسل به پایان می‌رسد.

مدیر طرح ملی همسفر تا بهشت یادآور شد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه مهارت‌های زندگی نیز یکی دیگر از برنامه‌های مهم این مراسم است که در طی آن اساتید مطرح مسائل خانواده در دو کارگاه جداگانه به بیان تفاوت‌های بنیادین زن و مرد و بهداشت روابط جنسی می‌پردازند؛ ضمن آنکه مشاوران مجربی نیز در هتل‌های محل اسکان زوج‌ها برای ارائه خدمات مشاوره‌ای مستقر هستند.

وی با اشاره به برنامه‌های ستاد ازدواج دانشجویی برای ارتباط مستمر با زوج‌ها به منظور ارتقاء سطح دانسته‌های لازم در زنذگی مشترک نیز گفت: امسال علاوه بر تداوم دوره‌های آموزشی مجازی که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، سایت ویژه‌ای با عنوان همسفر تا بهشت و نرم افزارهای ویژه تلفن همراه نیز طراحی شده است تا ارتباط زوج‌ها با اساتید و مشاوران حفظ شود تا در صورت بروز سوالات احتمالی و نیاز به مشاوره بتوانند از دانش متخصصان مرتبط استفاده کنند.

جوادی برگزاری مراسم جشن ازدواج، جلسه پرسش و پاسخ در رابطه با مسائل مرتبط با زندگی مشترک، مسابقات قرآنی و فرهنگی را از دیگر برنامه‌های این مراسم اعلام کرد.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها