شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
مقام آمریکایی: برای تحریم ایران، قادر به انجام هر کاری هستیم
ایران روشن :یکی از مقام های آمریکا گفته دولت این کشور با توجه به قوانین موجود، قادر به انجام هر کار لازم برای تحریم ایران خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ یک مقام دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه ضمن درخواست از نمایندگان مخالف برجام در کنگره برای عدم تمدید یک قانون ضد ایرانی در حال انقضا، گفته واشنگتن با توجه به قوانین جاری این کشور قادر خواهد بود هر کار لازم برای تحریم ایران، به بهانه انجام اقدامات غیرمرتبط با برجام را انجام بدهد.

نمایندگان کنگره در ماه های گذشته گفته اند قصد دارند «قانون تحریم های ایران» که سال 2016 منقضی می شود را تمدید کنند. باراک اوباما گفته در حال حاضر این اقدام را ضروری نمی بیند و هر گونه اقدام احتمالی در این راستا را به موجب اختیاراتش، «وتو» خواهد کرد.

یک مقام ارشد دولت اوباما روز یکشنبه در گفت و گو با رسانه حامی رژیم صهیونیستی، JTA، گفت: «تمدید قانون تحریم ایران در این مقطع زمانی، با توجه به اینکه تا دسامبر 2016 منقضی نمی شود، ضروری نیست.»

وی اضافه کرد: «تمرکز ما در حال حاضر بر ضمانت پایبندی ایران به اجرای برجام است.»

این مقام آمریکایی به نوشته JTA به قانون های دیگری اشاره کرد که می توانند تحریم ها علیه ایران را بازگردانند و یا این کشور را به دلایل انجام فعالیت های غیر مرتبط با برجام، مانند آزمایش های موشکی اخیر تنبیه می کنند.

این مقام آمریکایی گفت: ما با قانون موجود، «قادر به انجام هر کاری که لازم باشد (برای تحریم ایران) هستیم.»

ایران و گروه موسوم به 1+5 تیرماه سال جاری به توافقی برای پایان دادن به یک دهه بحران بر سر برنامه هسته ای ایران رسیدند که قرار بود ضمن ایجاد محدودیت در بخش هایی از این برنامه، تحریم های ضد ایرانی مرتبط با برنامه هسته ای ایران را کاهش دهد.

ایران به گواه آژانس بی المللی انرژی اتمی که نهاد ناظر بر اجرای برجام است تا کنون به تمامی تعهداتش پایبند بوده است. علی رغم این، در هم تنیدگی تحریم های اولیه و ثانویه آمریکا مشکلاتی را برای پایبندی گروه 1+5 به تعهداتش ایجاد کرده است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها