دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
«صدور انقلاب از منظر امام خمینی (ره)» روانه بازار نشر شد
ایران روشن :کتاب «صدور انقلاب از منظر امام خمینی(ره)» اثر عباسعلی فرزندی از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ امام خمینی(ره) با نگرش توحیدی به جهان هستی و شناخت همه جانبه از تاریخ و به ویژه تاریخ معاصر و همچنین شناخت گسترده و عمیق از استکبار جهانی و دشمنان اسلام و آشنایی به شیوه‌های دشمنی آن‌ها نسبت به ملت‌ها و مسلمان‌ها، با تأکید بر ماهیت اسلام و انقلاب اسلامی و تکیه‌گاه انقلاب اسلامی، یعنی«مستضعفین جهان و ملت‌های مسلمان» مسئله «صدور انقلاب» را از محوری‌ترین وظایف جمهوری اسلامی اعلام کردند.

ایشان با تأکید بر اینکه «اسلام بین کشورهای مسلمان فرقی قایل نمی‌باشد  و پشتیبان تمام مستضعفین جهان است» یا اینکه «ما به پیروی از اسلام بزرگ، از جمیع مستضعفین دفاع می‌کنیم» اظهار امیدواری نمودند: «این نهضت به سایر بلاد اسلامی هم صدور پیدا بکند»، همچنین ایشان فرمودند: «ما انقلاب‌مان را به تمام جهان صادر می‌کنیم».

ایشان با نفی تفکر عدم صدور انقلاب فرمودند: «ما باید در صدور انقلابمان به جهان کوشش کنیم و تفکر اینکه ما انقلابمان را صادر نمی‌کنیم کنار بگذاریم».

تبیین مبانی و اصول حاکم بر «صدور انقلاب» و ارائه استراتژی صدور انقلاب از منظر امام خمینی(ره) موضوع‌های مورد توجه در این کتاب است؛ زیرا این سیاست پس از رحلت آن فقید فرزانه، توسط جانشین ایشان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنان مورد تأکید قرار گرفته و ادامه یافته است.

فصل اول، دربردارنده کلیات و مباحث نظری است که در 10 گفتار، طرح مسأله، تعریف مفاهیم، ابعاد و گستره صدور انقلاب و دیدگاه‌های متفاوت در این زمینه بیان شده است. در فصل دوم، چارچوب نظری صدور انقلاب شامل، مبانی، اهمیت، اهداف خط مشی و ابزار مورد توجه امام خمینی(ره) و همچنین عوامل زمینه‌ساز و موانع برای تحقق این موضوع مهم به صورت مشروح در نه گفتار مدنظر قرار گرفته است.

این کتاب در شمارگان 500 نسخه با قیمت 13 هزار تومان منتشر شده است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها