يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
تولید داخل باید در خدمت رفع مشکلات مردم باشد/ رویکردها برای اقتصاد مقاومتی دارای معناست
ایران روشن :عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که اقتصاد مقاومتی در واقع بیانگر نوعی پرداخت به اقتصاد داخلی است، گفت: تولید داخل باید در خدمت رفع مشکلات مردم باشد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ ایرج ندیمی با اشاره به انتخاب شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی رهبر معظم انقلاب برای سال 95، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در واقع بیانگر نوعی پرداخت به اقتصاد داخل و انصراف از اقتصادی خارج است.

وی با اشاره به این مسئله که داشتن واردات و صادرات امری طبیعی است، افزود: مهم این است که این صادرات و واردات و تولید داخل باید در خدمت رفع مشکلات مردم باشد یعنی به تعبیر دیگر ما باید تولید کنیم تا اشتغال ایجادشده و صادرات افزایش یابد؛ ما باید تولید کنیم تا واردات ما کم شده و جوانان ما از دانش و داشته‌هایشان استفاده کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این موضوع که یک اقتصاد رکودی نمی‌تواند جوابی برای حل این مسائل داشته باشد، ادامه داد: به‌هرحال اقتصاد فعلی ایران رکودی است و دولت تلاش می‌کند تا این رکود را تبدیل به رونق کند.

وی تصریح کرد: رونق اقتصادی مسئله‌ای چندوجهی است که بخشی از آن مربوط به نظام دولتی، بخشی مربوط به نظام مالی و حتی تزریق پولی و بخشی هم مربوط به بهبود فضای کسب‌وکار است.

ندیمی خاطرنشان کرد: برای این‌که بدانیم در دوران رکود چه اقدامی شده باید محدودیت‌ها را در نظر گرفت اما رویکردها در این دوران حائز اهمیت بوده و رویکردها برای اقتصاد مقاومتی دارای معناست.

وی تأکید کرد: رسیدن به نقطه مطلوب و سطح انتظارات را باید متناسب با دوره رکود داشته باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این موضوع که دولت باید منابع خودش را به‌جا و درست مصرف کند، گفت: این به آن معنا است که دولت باید بداند چه پروژه‌هایی را به اتمام برساند یا اینکه به چه اندازه‌ای از بخش خصوصی و تعاونی حمایت کرده و یا به چه روشی جوانان و فارغ‌التحصیلان را به کار بگیرد.

وی اظهار داشت: ما در سال 94 تلاشمان را از طریق ارتباط دولت-مجلس مبتنی بر بودجه داشتیم اما واقعیات اقتصادی سازگاری زیادی با این موضوع ندارد و دلیل آن هم این است که ما در راستای کمبودهای زیادی هم هستیم که ان‌شاءالله در سال 95، طبق شعار سال آن‌طور اقدام و عمل را به‌گونه‌ای داشته باشیم که خروجی بیشتری عاید کشور شود.

/انتهای پیام

منبع : فرهنگ نگار
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها