يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
از خاطره‌گویی حجت الاسلام قرائتی تا توصیه‌های کپسولی مشاوران خانواده به زوجین دانشجو
ایران روشن : نوزدهمین دوره «همسفر تا بهشت» از ۲۲ دی ماه با حضور بیش از ۲۵ هزار زوج دانشجو در قالب ۳۱ کاروان دانشجویی و یک کاروان اساتید از سراسر کشور در مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ نوزدهمین دوره همسفر تا بهشت از ۲۲ دی ماه سال جاری با حضور بیش از ۲۵ هزار زوج دانشجو در قالب ۳۱ کاروان دانشجویی و یک کاروان اساتید از سراسر کشور در مشهد برگزار شد. در این دوره مشاوران خانواده به بیان نکاتی پیرامون زندگی مشترک به زوجین دانشجو بیان کردند که در ادامه به اختصار آمده است.

 

حسین جوادی، مدیر مرکز فرهنگی اردوهای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: نوزدهمین طرح همسفر تا بهشت در دو دوره قبل و بعد از نوروز 95 ادامه خواهد داشت و در این مدت علاوه بر کاروان اساتید دانشگاهی که متشکل از 250 زوج می‌باشند 17 کاروان دانشجویی نیز ما را همراهی خواهند کرد.

 

 

وی از حضور 14 کاروان دانشجویی در بازده 22 فروردین تا 28 اردیبهشت ماه سال 95 خبر داد و خاطرنشان کرد: آغاز ورود کاروان‌های دانشجویی در نوزدهمین طرح همسفر تا بهشت در مشهد از تاریخ بیست و ششم دی ماه سال جاری خواهد بود که بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته 25 هزار زوج در این مدت همسفر تا بهشت در مشهد الرضا(ع) می‌باشند.

 

افتتاحیه اولین کاروان از نوزدهمین دوره ازدواج دانشجویی در مشهد برگزار شد

مراسم افتتاحیه اولین کاروان، از نوزدهمین دوره ازدواج دانشجویی«طرح همسفر تا بهشت» با حضور ۲۵۰ زوج از میان اساتید دانشگاهی در مشهد برگزار شد.


حجت الاسلام ترابی، رئیس شورای استانی نهاد رهبری خراسان رضوی در افتتاحیه کاروان اول، از نوزدهمین مراسم ازدواج دانشجویی، طرح ملی همسفر تا بهشت در حرم مطهر رضوی در مشهد، ضمن اشاره به آیه 21 سوره مبارکه روم، که می فرمایند:«از نشانه‏ هاى او اینكه همسرانى از جنس خودتان براى شما آفرید تا در كنار آنان آرامش یابید، و در میانتان مودت و رحمت قرار داد در این نشانه‏ هایى است براى گروهى كه تفكر مى‏ كنند»، گفت: کانون خانواده، کانون آرامش است.

 

سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری در جمع زوجین دانشجو

حجت الاسلام ماندگاری ۲۶ دی ماه در جمع اولین کاروان زوج های دانشجوی دانشگاه های کشور در سلسله همایش های جشنواره همسفر تا بهشت در رواق حر عاملی حرم علی بن موسی الرضا علیه السلام در مشهد گفت: خداوند به انسان قدرت انتخاب و اختیار داده است و فرموده من برای شما انتخاب هایی کرده ام که اگر از این انتخاب ها در زندگی پیروی کنید موفق خواهید بود.

 

استاد اخلاق گفت: انتخاب اولین حرکت فرد عاقل است و همه تمام زندگی نیز براساس انتخاب صورت می گیرد اما نکته مهم در این میان عینک انتخاب است.

 

سخنرانی حجت الاسلام پورحسینیان در جمع زوجین دانشجو

پورحسینیان ۲۸ دی ماه در برنامه پرسش و پاسخ اولین کاروان ازدواج دانشجویی از سلسله برنامه‌های نوزدهمین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت در تالار اجتماعات هتل خورشید مشهد، گفت: متاسفانه امروزه در کشور بحث تجمل گرایی، چشم و هم چشمی و اصراف نمود بسیاری دارد.
 
وی ادامه داد: در آماری که اخیراً از صدا و سیما اعلام شده است مردم شمال تهران نسبت به مردم جنوب این شهر در برگزاری مراسم ازدواج خود اصراف بسیاری دارند و این در حالی است که باغ تالارها و باغ سالارهایی که با هزینه چندین میلیونی جهت انجام مراسم عروسی کرایه می‎شوند نتوانسته استحکامی در زندگی زناشویی مردم شمال تهران و مرفه شهر ایجاد کند.

 

سخنرانی ضیاء هاشمی در جمع زوجین دانشجو
ضیا هاشمی ظهر امروز ۳۰ دی ماه در جمع زوجین دانشجو در نوزدهمین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت در تالار صبای مشهد وصلت زوجین را با اتکا به آموزه های ارزشمند دینی و در سایه ثامن الحجج ارزشمند دانست و گفت: این دوره ها برای یک دانشگاه مهم است و من از نهاد رهبری تشکر می کنم که با دقت نظر نکات ارزشمند و سرنوشت سازی را منتقل می کنند.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه ازدواج دانشجویی یک نشاط عقلانیت در دانشگاه‌ها است، گفت: در زمینه فعالیت‌های فرهنگی، مدیران دانشگاه زمینه را فراهم می‌کنند؛ اما در ازدواج دانشجویی این دانشجویان هستند که مشارکت دارند و از مسئولین نیز دعوت به مشارکت و حمایت می‌کنند.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور:  وام ۵ میلیون تومانی بلاعوض به زوج‌های دانشجو تعلق می‌گیرد

 

 

مهر محمدی، ششم بهمن ماه در طرح ملی همسفر تا بهشت در قالب چهارمین کاروان زوجین دانشجو که شامل 1260 دانشجوی دانشگاه های فرهنگیان کشور می باشد، در تالار صبای صدا و سیمای مشهد، گفت: سه نکته در خصوص ازدواج دانشجویی در دانشگاه های فرهنگیان وجود دارد که ازدواج، ازدواج دانشجویی و ازدواج دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان این سه موضوع را تشکیل می دهد.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: به دستور فانی، وزیر آموزش و پرورش وام پنج میلیون تومانی بلاعوض در اختیار زوج‌های دانشجوی دانشگاه فرهنگیان کشور قرار خواهد گرفت تا در تسهیل امور مربوط به ازدواج این دانشجویان کمک باشد.

 

سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان در جمع زوجین دانشجو

حجت الاسلام پناهیان ۱۸ بهمن ماه در مراسم افتتاحیه هفتمین کاروان زوجین دانشجوی شرکت کننده در نوزدهمین طرح ملی همسفر تا بهشت در رواق حر عاملی حرم مطهر امام رضا(ع)، گفت: عموم مردم تصور می‌کنند دین برای آباد کردن آخرت آنان به کار می‌آید.

 

یک کارشناس امور تربیتی گفت: زنان در زندگی مراقب غرور و احترام مردان خود باشند؛ چراکه مردانی که در خانه ذلیل همسران خود هستند و تحقیر می‌شوند، در صورت وارد شدن در عرصه سیاست، ذلیل و وابسته به استعمار خواهند بود.

 

سخنرانی حجت الاسلام وحیدی در جمع زوجین دانشجو

حجت الاسلام وحیدی ۲۷ بهمن ماه در جمع زوجین دانشجوی شرکت کننده در نوزدهمین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت در رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر رضوی در خصوص خانواده موفق، گفت: خانواده موفق خانواده‌ای است که همیشه میان زن و شوهر آرامش، شادی و نشاط حاکم باشد. فرزندان از نظر روحی صالح و از نظر جسمی سالم باشند.


 
وی افزود: ریشه این خانواده موفق از روحیه سالم و صالح و همچنین بزرگترها در میان این خانواده از احترام خاصی برخوردار هستند.

 

سخنرانی حجت الاسلام راشد یزدی در جمع زوجین دانشجو

حجت الاسلام راشد یزدی ۳۰ بهمن ماه؛ در مراسم افتتاحیه سیزدهمین کاروان دانشجویی نوزدهمین طرح ملی همسفر تا بهشت در رواق شیخ حر عاملی دارالحجه حرم امام رضا(ع) گفت: دختر و پسر جوان باید در ابتدای زندگی متاهلی این نکته را برای خود اصل بدانند که به عنوان یک زوج باید مسئولیت‌های خود را بپذیرند.

 

سخنرانی حجت الاسلام صادقیان در جمع زوجین دانشجو
حمید صادقیان ۳۰ دی ماه در جمع زوجین دانشجو در نوزدهمین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت در تالار صبای مشهد ،با بیان اینکه شناخت طرف مقابل در زندگی به زن و شوهر کمک می‌کند، گفت: مرد مقتدر کسی است که کسی از او نترسد.

 

این مشاور خانواده گفت: زنان هیچ گاه مسئولیت زندگی را به دوش نکشند، چون بعد از مدتی مرد را در پای تلویزیون خواهید دید و زن را در بنگاه‌های املاک برای یافتن خانه!

 

 

۸ ویتامین برای زندگی بهتر زوجین/ویروس‌هایی که نباید به آنها بها داد

صادقیان به هشت ویتامین زندگی اشاره کرد و گفت: این هشت ویتامین الزام زندگی همسران است. زن و شوهر بهم اعتماد کامل داشته باشند، خانم ها به همسرخود هم در ارتباط او با دیگران اعتماد داشته باشند و هم از این که از پس زندگی بر می‌آید.


وی به ثواب دست دادن اشاره و افزود: از نظر روان شناسی محبت از طریق پوست منتقل می شود، وقتی دست دو مؤمن در دست یکدیگر قرار می گیرد نفر سوم دست خداست و وقتی از هم جدا می شوند و دستان یکدیگر را رها می کنند، گناهان آن ها مانند برگ درختان می ریزد.

 

۵ باید که همسران در زندگی به آن توجه کنند

این کارشناس مسائل خانواده اعتماد، قناعت، ابراز محبت، احترام متقابل و حسن خلق را پنج باید از جمع هشت بایدی دانست که در زندگی زن و شوهر مهم است و گفت: چک کردن گوشی زن و مرد در منزل کار درستی نیست.

 

وی گفت: شما وظیفه تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم را بر عهده دارید و این بدان معنا است که موفقیت و یا شکست در زندگی شما دارای ابعاد وسیعتری در سطح جامعه خواهد بود.

 


 صادقیان: با کنترل هیجانات در زندگی خوشبختی را حس کنید/ معماریانی: ارتباط خود با نامحرم را پس از ازدواج به صفر برسانید

نشست پرسش و پاسخ زوج‌های دانشجو با حضور معماریانی و صادقیان در قالب چهارمین کاروان دانشجویی طرح ملی همسفر تا بهشت برگزار شد.


معماریان در ابتدای جلسه پرسش و پاسخ در جمع زوج‌های دانشجوی دانشگاه‌های فرهنگیان کشور در قالب طرح ملی همسفر تا بهشت در تالار صبای صداوسیمای مشهد، گفت: زندگی زناشویی خود را مانند یک خلبان مدیریت کنید و هر لحظه در انتظار اتفاقی باشید که در صورت رخ دادن، بتوانید از ان عبور و این زندگی را به سلامت به مقصد برسانید.


 
وی ادامه داد: در زندگی زن و مرد نقش دو طرفه دارند و این نقش را نه می‌شود واگذار کرد و نه می‌توان نادیده گرفت؛ پس بهتر است در کار خلبانی زندگی هر دو در کنار هم بمانید.

معماریانی در جمع زوجین دانشجو: مردی که به مادر خود محبت کند، حتما به همسر خود نیز محبت می‌کند

جلیل معماریانی، مدیر مؤسسه کتاب پردازان مشهد، ۱۰ بهمن ماه در نوزدهمین مراسم ازدواج دانشجویی در طرح ملی«همسفر تا بهشت» که در سالن صبا برگزار شد، به روانشناسی زن و مرد پرداخت.

 

کارشناس مسائل خانواده گفت: مردی که می‌تواند به مادر خود محبت کند، حتما به همسر خود نیز محبت می‌کند؛ بنابراین اگر زن به مرد اجازه دهد که به مادر خود محبت کند، این مرد حتما به همسر خود نیز محبت می‌کند.

 

حجت الاسلام قرائتی در جمع زوجین دانشجو: کاش من سواد نداشتم آن گاه غرور هم نداشتم!
حجت الاسلام قرائتی ۲۰ بهمن ماه در جمع زوجین دانشجوی شرکت کننده در نوزدهمین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت در حرم مطهر رضوی با بیان اینکه رفتارهای دسته جمعی برای عصبانی کفار انجام دهید، گفت: یکی از اعمال صالح که می‌تواند دشمن را عصبانی کند حرکت در مسیر اسلام به شکلی است که به دشمن فشار وارد کند.

 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه کاش من سواد نداشتم آن گاه غرور هم نداشتم، گفت: من یک روز در همان دوران ابتدایی انقلاب که محافظ نداشتم با اتوبوس در حال تردد بودم، تصمیم گرفتم بلند شده و بگویم برای شادی روح شهدا صلوات با خودم گفتم تو حجت الاسلام هستی و درشان تو نیست، این کار را باید افراد عامی انجام دهند.

 

 

حورایی در جمع زوج‌های دانشجو: ۱۰ تفاوت مهم فردی مرد و زن در طول زندگی مشترک

یک کارشناس مسائل تربیتی گفت: زن و مرد برای زندگی با هم نیاز به فهم برخی نکات، شناخت تفاوت‌ها و آموختن چگونگی برقراری ارتباط دارند، ۱۰ تفاوت عمده و تاثیرگذار در زندگی مرد وزن وجود دارد که باید آموخته شود.

 

سید مجتبی حورایی ۱۲ بهمن ماه در کارگاه«تفاوت‌های بنیادی زن و مرد» از سلسله برنامه‌های طرح ملی همسفر تا بهشت که در تالار صبای صدا و سیمای مشهد برگزار شد، گفت: شناخت زن و مرد از زندگی دارای تفاوت است.

 

حورایی: پنج راه کار برای کم کردن شک زوجین بهم
جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور زوجین ششمین کاروان ازدواج دانشجویی نوزدهمین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت ۱۳ بهمن ماه در تالار اجتماعات هتل خورشید تابان مشهد برگزار شد.


 
در ابتدای این جلسه حورایی با بیان این نکته که پنج ویژگی زندگی استاندارد را در زندگی فرا بگیرید و در عمل این ویژگی‌ها را در زندگی به کار برید، گفت: داشتن آگاهی در دین و به کار بردن بیانات دین اسلام در زندگی اولین مهمی است که جهت داشتن زندگی آرام باید به آن مجهز شوید.

 

 

حورایی در جمع زوجین دانشجو: محبت رفتاری مردها جایگزین محبت گفتاری نمی‌شود

سید مجتبی حورایی، کارشناس مسائل خانواده ۲۴ بهمن ماه در نوزدهمین دوره طرح ملی«همسفر تا بهشت» در کارگاه بنیان‌های روانی زن و مرد که در سالن صبای صدا و سیمای مشهد برگزار شد، گفت: زن و شوهر باید بدانند که در مقابل با همسر خود چگونه رفتار کنند.

 

این کارشناس مسائل خانواده با تأکید بر اینکه محبت رفتاری مردها جایگزین محبت گفتاری نمی‌شود، گفت: آقایان هر اندازه برای خانم خود کاری انجام می‌‌دهند باید به همسر خود به زبان بگویند که دوستت دارم. مردها غرور خود را کنار بگذارند و همسر خود را با الفاظی چون عزیزم و جانم صدا کنند.

 

حورایی: بیشترین اختلافات دوران تاهل به دلیل ناتوانی درک متقابل زن و شوهر از یکدیگر است

یک کارشناس مسائل تربیتی در جمع زوج‌های دانشجو گفت: بیشترین اختلافات دوران تاهل به دلیل عدم توان درک متقابل میان زن و مرد است، که اگر همسران به شناخت از تفاوت‌های یکدیگر دست پیدا کنند اختلافات را تبدیل به نقاط تفاهم و اشتراک می‌کنند.


حورایی نهم اسفند ماه در جمع زوج‌های دانشجو در تالار صبای صدا و سیمای مشهد در مراسم شانزدهمین کاروان ازدواج دانشجویی از نوزدهمین طرح ملی همسفر تا بهشت گفت: عمده اختلافات زن و مرد در دوران تاهل به دلیل ناتوانی زن و مرد از درک تفاوت‌های درونی، شناختی و ظاهری یکدیگر است.


وی افزود: هنگامی که زن نداند که مرد از او چه تصوری در ذهن دارد و مرد چگونه موجودی است و مرد نداند زن از او چه تصوری در سر دارد و زن چگونه انسانی است با کوچکترین اختلافات فی ما بین شعله اختلافات و ناسازگاری‌ها بالا کشیده می‌شود.

حجت الاسلام واعظ موسوی: توصیه امام صادق(ع) به زنان برای مطمئن نگه داشتن قلب مرد

حجت الاسلام واعظ موسوی سوم اسفند ماه در نوزدهمین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت در جمع زوجین دانشجو در حرم مطهر رضوی، با بیان اینکه روانشناسی زن محبوبیت و روانشناسی مرد مقبولیت است، گفت: مرد می‌تواند با بیان جمله «دوستت دارم» قلب زن را تسخیر کند و زن می تواند با بیان جمله «من به تو افتخار می کنم» مهر خود را دل مرد نهادینه کند و این جملات محبوبیت زن و مقبولیت مرد را در زندگی زناشویی تقویت می‌کند.

 

این کارشناس مسائل خانواده داشتن حسن خلق، دلبری کردن از زن، داشتن ظاهری آراسته و توسعه رزق برای او را از دیگر توصیه‌های امام صادق(ع) به مردان دانست و گفت: امام صادق(ع) در ادامه این حدیث خطاب به زنان می‌فرمایند: «خودت را از هر چه ناشایست است، حفظ کن تا قلب مرد مطمئن شود.»

 

 

حبشی در جمع زوجین دانشجو: تأمین کنندگی مرد یعنی حس رضایت زن از زندگی 

حمید حبشی، کارشناس مسائل خانواده ۱۲ بهمن ماه در نوزدهمین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت در کارگاه بنیان های روانی زن و مرد که در سالن صبای مشهد برگزار شد، گفت: همسران نیازها و انتظارات خود را به یکدیگر بیان کنند.

 

کارشناس مسائل خانواده با تأکید بر این که بزرگترین نشانه اقتدار مرد، تأمین کردن است، گفت: تأمین کردن تنها در معیشت تعریف نمی‌شود؛ بلکه تأمین کنندگی مرد به این است که زن حس رضایت از زندگی داشته باشد.


 
وی به لزوم آگاهی از تفاوت بنیان های روانی زن و مرد تأکید کرد و افزود: خداوند در وجود زن و مرد ویژگی‌هایی قرار داده که لازم است بر مدار این دانش‌ها عمل کنیم.

 

افروز: زن و مرد باید دل آرام هم باشند/ نمازی که در منزل اثر نداشته باشد ما را به بهشت نمی‌برد

افروز ۱۳ اسفند ماه در همایش آموزشی چهارمین جشنواره مسیر خوشبختی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد با بیان این نکته که از خداوند بخواهید محبوب او شوید تا محبوب همسر و خانواده خود باشید، گفت: محبوب شدن در زندگی امر بسیار مهمی است که در صورت رسیدن انسان به مرحله محبوبت خداوند، برای همسر، خانواده، دوست، فامیل و همکاران محبوب خواهد بود.

 

استاد دانشگاه تهران گفت: زن و مرد باید بدانند بعد از خداوند نزدیک ترین فرد به انسان، همسر است، همسری که باید دوشادوش او راه بروید، برای او زیباتر شوید و مدام در حال تکریم او برای رشد دادن زندگی بوده و هدف از زندگی را که دل آرامی است در کنار او پیدا کنید.

 

حجت‌الاسلام داوودنژاد در جمع زوج‌های دانشجو: عقد طولانی در صورت عدم مراقبت زوجین روابط سرد بین آنها ایجاد می‌کند

حجت الاسلام داوود نژاد ۱۷ اسفند ماه در جمع زوجین دانشجو در طرح ملی همسفر تا بهشت در تالار صبای مشهد، گفت: زندگی متاهلی دری است جدید برای تجربه و آرامشی که نمی‌توان با هیچ چیز دیگر آن را وصف کرد.

 

یک کارشناس امور تربیتی عقد طولانی را بدون مراقبت‌های لازم موجب ایجاد سردی میان زن و شوهر دانست و گفت: عقدهای طولانی در صورت عدم مراقبت زن و شوهر در حفظ جذابیت‌های لازم میان خودشان موجبات سرد شدن رابطه زن و شوهری خصوصا در روابط جنسی شده و این مقدمه مناسبی برای ازدواج نیست.

/انتهای پیام

منبع : دانشجو
برچسب ها : همسفر تا بهشت
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها