شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
یک پژوهشگر و فیلمساز :
«بادیگارد» ببینید و «انسان ۲۵۰ ساله» بخوانید
ایران روشن :حجت الاسلام ابوالحسنی تاکید کرد: در آغاز سال جدید تصمیم بگیریم که با اخلاق نیکو با همه رفتار کنیم و دشمنی و کدورت ها را کنار بگذاریم.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ حجت الاسلام حامد ابوالحسنی، پژوهشگر و فیلمساز با اشاره به جایگاه نوروز در اسلام گفت: پیامبر اکرم (ص) در مورد عید نوروز صحبت هایی با سلمان فارسی داشته اند. امام علی (ع) فرموده اند" هر روزی که در آن گناه انجام نشود آن روز عید است". با توجه به اینکه نوروز را نو شدن و تغییر در زندگانی چه از لحاظ شخصی، اجتماعی و سیاسی می دانیم این ایام ورود به عرصه جدیدی است که از لحاظ اسلام هم خوب است و تقبیح نشده است.

 

حجت الاسلام ابوالحسنی نوروز را فرصت مناسبی برای پرداختن به خود و توجه به معنویت دانست و افزود: آن قدر گرفتاری ها از نظر کاری زیاد شده است که انسان فرصت پیدا نمی کند که به خود رسیدگی کند، به بحث معنویت بپردازد و علایقش را دنبال کند. بر این اساس تعطیلات نوروز فرصت مناسبی است که می توان به خوبی از آن استفاده کرد.

 

وی با بیان اینکه در ایام نوروز فیلم " بادیگارد" را خواهم دید، عنوان کرد: تعریف این فیلم را زیاد شنیده ام و توصیه می کنم که دوستان هم اگر فرصت پیدا کردند، این فیلم و دیگر فیلم های خود را ببینند.

 

این پژوهشگر کتاب " انسان 250 ساله "نوشته مقام معظم رهبری را برای مطالعه به دانشجویان، اساتید دانشگاه و قشر علمی کشور توصیه کرد و گفت: این کتاب در مورد زندگی سیاسی ائمه اطهار است. مقام معظم رهبری در این کتاب به این مسئله اشاره داشتند که زندگی 14 معصوم یکپارچه است. مسایلی از زندگی ائمه اطهار در این کتاب مطرح شده که بسیار مفید و مهم است.

 

حجت الاسلام ابوالحسنی تصریح کرد: کتاب " مفاتیح الحیات " اثر علامه جوادی آملی برای خانواده و افرادی که می خواهند در مورد سبک زندگی مطالعه داشته باشند، بسیار اثرگذار و مفید است. این کتاب دربرگیرنده مسایل خوبی برای زندگی است. ما درگیر زندگی شده ایم و بعضی مواقع در مسایلی گیر می کنیم و نمی دانیم که چگونه آنها را حل کنیم در صورتی که راه حل در احادیث و روایات وجود دارد اما ما به سراغ آنها نمی رویم.

 

وی با بیان اینکه خانواده ها برای فرزندانشان در ایام عید وقت بگذارند، اظهار داشت: والدین حتما با بچه ها بازی کنند، حرف بزنند، به مسافرت بروند و از طبیعت استفاده کنند. دین اسلام و روانشناسی هر دو بر این تاکید دارد که طبیعت روح انسان را تازه می کند. بهار فرصت خوبی است که از فضا و هوای دین طبیعت استفاده کرد، به خصوص تهرانی ها که در طول سال در هوای آلوده بسر می برند، خانواده ها حتما در ایام نوروز فرزندان خود و پدر و مادر کهنسال خود را به دامن طبیعت ببرند.

 

سازنده فیلم های مستند " اعتکاف" ، "سینمای سلطه" ،" بازار امین تبریز" و "چشم ها را باید شست" با تاکید بر لزوم توجه به صله ارحام در ایام نوروز بیان کرد: در طول سال کمتر فرصت می شود که به دیدن خاله، عمو، دایی و سایر اقوام رفت. عید نوروز فرصت مناسبی است که به دوست و فامیل سر بزنیم.

 

این پژوهشگر با بیان اینکه سال جدید را با تغییرات اساسی آغاز کنیم، عنوان کرد: خانواده ها سعی کنند اگر با کسی کدورتی دارند و یا قهر هستند قبل از عید و یا در ایام عید به دیدن آن دوست و آشنا روند و کدورت ها را از بین ببرند. در آغاز سال جدید تصمیم بگیریم که با اخلاق نیکو با همه رفتار کنیم و دشمنی و کدورت ها را کنار بگذاریم.

 

/انتهای پیام

منبع : شبستان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها