چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
شکار جدید تلسکوپ هابل؛ کشف ستاره‌هایی 30 میلیون بار درخشان‌تر از خورشید
اخترشناسان موفق به شناسایی ستاره های عظیم الجثه ای شده اند که در گوشه ای از جهان هستی و در فاصله 170 هزار سال نوری زمین قرار گرفته اند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ این خوشه ستاره ای و به نوعی تازه ترین شکار تلسکوپ فضایی هابل، از 9 ستاره پرنور تشکیل شده که نور آن ها در مجموع 30 میلیون بار درخشان تر از خورشید است و به عنوان بزرگ ترین مجموعه ستاره ای کشف شده، شناخته می شود.

 

این کشف جدید می تواند برای ستاره شناسان و مطالعات آن ها در خصوص نحوه شکل گیری ستاره های عظیم الجثه بسیار حائز اهمیت باشد و باری دیگر قدرت و دقت بالای این تلسکوپ فضایی پا به سن گذاشته را به رخ همگان بکشد.

 

پروفسور Paul Crowther از محققان دانشگاه شفیلد در این خصوص عنوان می کند: "یک بار دیگر، این کشف جدید نشان داد که علی رغم آن که از عمر تلسکوپ هابل، چیزی حدود 25 سال می گذرد، باز هم مناطق و اجرامی در فضا وجود دارند که این تلسکوپ می تواند آن ها را شناسایی و کشف کند."

 

وی در ادامه افزود که این کشف می تواند کمک بزرگی برای پژوهشگران در مطالعه بر روی امواج مغناطیسی باشد که سال ها قبل توسط انیشتین مطرح شده بود و ماه قبل نیز با اکتشافات گروهی دیگر از محققان، باری دیگر بر سر زبان ها افتاده بود.

ستاره

این خوشه ستاره ای تازه کشف شده در قسمت پایینی و سمت راست تصویر جای گرفته اند.

/انتهای پیام

منبع : independent
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها