چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
تولید پلاسمای ایرانی مورد تأیید کارشناسان آلمانی قرار گرفت/نیاز سالانه 600 هزار لیتر پلاسما در کشور
ایران روشن :مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: برای نخستین بار در کشور اداره کل انتقال خون تهران تأییدیه دوسالانه رعایت اصول بهینه تولید پلاسما را از شرکت CSL- Plasma آلمان دریافت کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ اوته شرفان؛ بازرس شرکت آلمانی CSL-Plasma برای دومین بار در سال‌جاری با مشاهده استمرار کیفیت کار، رعایت اصول بهینه تولید پلاسما در اداره کل انتقال خون استان تهران را تایید کرد.

سید مرتضی طباطبایی؛ مدیر کل انتقال خون استان تهران در این‌باره گفت: سوم و چهارم آذر 1394 نماینده شرکت CSL-Plasma  فرآیند تولید پلاسما از مرحله اهدای خون تا ذخیره‌سازی را مورد ارزیابی فنی قرار داد و تأییدیه موقت صادر کرده بود.

وی ادامه داد: در این بازرسی که بعد از گذشت چهار ماه دوباره انجام شد، استمرار کیفیت کار و رعایت اصول بهینه تولید پلاسما مورد توجه قرار گرفت و اداره کل انتقال خون استان تهران توانست برای نخستین بار در بین استان‌های کشور این تأییدیه را برای دو سال آینده دریافت کند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به نیاز سالانه 600 هزار لیتر پلاسما در کشور، خاطر نشان کرد: افزایش شرکت‌های طرف قرارداد به منظور تولید داروهای مشتق از پلاسما می‌تواند کمک شایانی به کشور در مسیر خودکفایی و تأمین صد در صدی این نیاز از طریق پلاسمای ایرانی باشد.

در بین کشورهای آسیایی و  اسلامی تنها ایران است که با ورود به عرصه تولید پلاسما و قرار داد با شرکت‌های دارویی معتبر جهانی توانسته تأییدیه کیفی از شرکت CSL- Plasma آلمان را دریافت کند.

منبع : فارس
برچسب ها : پلاسما
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها