يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
تحلیلی بر آنچه برخی می خواستند و آنچه مردم خواستند؛
قم شهر انقلابی هاست نه مدعیان دروغین اعتدال!
ایران روشن :برخلاف خواست حلقه مدعیان دروغین اعتدال در شهر قم که این روزها به علمداران بداخلاقی سیاسی تبدیل شده اند، مردم انقلابی قم به کاندیداهای شورای هماهنگی اصولگرایان استان رای قاطعانه ای دادند که خود حاوی پیام های جدی و قابل تاملی است.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛سایت قم فردا نوشت: وقتی روزنامه 19 دی چند روز قبل از انتخابات با ذوق و شوق تمام به نقل از فایننشال تایمز نوشت که "قم شهر اعتدال است، مردم و روحانیون از لاریجانی حمایت می کنند"، شاید فکرش را هم نمی کرد که رییس مجلس شورای اسلامی که در هفته های اخیر بیش از پیش خود را به طیف اصلاح طلبان و حامیان دولت نزدیک کرده بود و در لیست ها و بیانیه های حمایتی آن ها قرار داشت، در قم با اختلاف آرای نسبتاً زیاد نسبت به احمد امیرآبادی –به زعم این روزنامه مدعی اخلاق، کاندیدای افراطی- در رتبه دوم قرار گیرد.
مقام معظم رهبری دقیقاً دو روز قبل از انتخابات در دیدار پرشور مردم نجف آباد نسبت به دوقطبی سازی جامعه هشدار داده و به صراحت فرموده بودند: «کسانی که در بیرون مرزها تعبیر تندرو را بکار می برند، مقصودشان جریان وفادار به انقلاب و حزب اللهی‌ها است، بنابراین در داخل باید مراقبت شود که با تکرار این تعابیر، هدف دشمن تأمین نشود.»
ایشان همچنین در این دیدار ضمن پرهیز از ایجاد دو قطبی تندرو – اعتدالی خواستار هوشیاری همه مردم و جریانات در سخنان و تحلیل ها و رفتارهای سیاسی خود شدند.
البته معظم له شهریور سال 93 نیز در دیدار هیئت دولت با ایشان نسبت به خطر فتنه دو قطبی سازی در کشور هشدار داده و همگان را از این منظر از اُفتادن در دام دشمن برحذر داشتند.
همه این ها در حالی است که متاسفانه روزنامه به ظاهر اصولگرای 19 دی همصدا و هم نوا با سایت ها و روزنامه های اصلاح طلب در کل کشور و از جمله پایتخت، مُدام بر طبل دو قطبی سازی سیاسی در کشور کوبیده و در اقدامی بداخلاقانه با مطالب گوناگون نمایندگان منتقد دولت را با برچست تندرو و افراطی نواخت و از مردم خواست به هر طریق ممکن شده نگذارند بار دیگر این نمایندگان رنگ پارلمان را به چشم ببینند.
این روزنامه که بیش از سایرین مدعی اصولگرایی اعتدالی است بر شدت فعالیت های رسانه ای خود با انتشار پی در پی ویژه نامه های انتخاباتی افزود و در این میان به جای آن که به تبیین و تبلیغ کاندیداهای مطلوب طیف خود اصرار ورزد ، به تخریب کاندیداهای شورای هماهنگی اصولگرایان استان و نیز کشور روی آورد و با انواع و اقسام برچست های ناجوانمردانه در تخریب آن ها سنگ تمام گذاشت.
آری! قم شهر اعتدال است اما اعتدالی که وجه غالب آن تکیه بر انقلاب و ارزش های انقلابی است
از سویی ورای نتایج حاصله از صندوق های رای، آن چه واقعاً باید مایه عبرت باشد بداخلاقی های کسانی بود که بیش از همه برای حفظ اخلاق انتخاباتی و جلوگیری از تخریب سیاسی فریاد که نه، بلکه نعره می کشیدند اما خود در مقام عمل بزرگترین رفوزه این میدان شدند!

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها