شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
سردار سلامی در همایش ۳ هزار نفری«حافظان انقلاب» خبرداد
ساخت پهباد با شعاع پرواز ۳۰۰۰ کیلومتر توسط دانشمندان ایرانی
ایران روشن : جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز پرواز ماهواره‌ها در وجود همین تحریم‌ها بدست آمده، پهبادی داریم که شعاع پروازش ۳ هزار کیلومتر است و در آینده بیشتر هم خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز در همایش حافظان انقلاب که در مصلی در حال برگزاری است گفت: امام مسلمانان را از گورستان جهل مدرن بیدار کرد و عنصر آگاهی را به جامعه نشان داد و فضای دل ها را تسخیر کرد.

 

سردار سلامی اظهار داشت: امام ما را به هویت حقیقی دینی و ملی خودمان برگرداندند و شخصیت افسرده و افسون شده ملت ایران سال ها در پس ابرهای تیره از عقب ماندگی و تحقیر ناکاملی از وابستگی ها محقق شده بود نجات دادند.

 

وی با اشاره به اینکه در آستانه ورود به سی و هشت سالگی تولد انقلاب اسلامی قرار داریم گفت: انقلاب امام خمینی تجدید حیات دینی ملت های مسلمان بود و بعد از آن هم رهبر بزرگ و تاریخ سازمان با دست جانباز خود پرچم انقلاب را در عصر پیچیده ترین فتنه ها و توطئه های جهانی هستیم به دست گرفته و جمهوری اسلامی را نقطه استراتژیک قرار داد.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: امام خمینی کشور ایران را با روح مقاومت ایثار ثبات قدم ایستادگی و آزادگی الهام بخشید و روح انقلاب اسلامی را در پیکره جهان اسلام منتشر کرد.

 

وی با بیان اینکه امام خمینی دنیای خفته جهان اسلام را از خواب بیدار کرد ادامه داد: ایشان توانستند شجره طیبه انقلاب را به شعاع مستحکمی بر سرزمین باورهای ملت تبدیل کند.

 

سردار سلامی ادامه داد: رهبر بزرگ دنیا توانست در مقابل آرایش صورتمندی همه قدرت های جهانی با نفوذ به ژرفای نیات و مقاصد و آرمان هایمان با آگاهی از سیاست های خطرناک برای اولین بار در تاریخ سیاست های قدرت بزرگ ایستادگی ملت ایران را ثبت کند.

 

وی خطاب به بسیجیان گفت: امروز شما به عنوان پیروان رهبری برای فتح قله های بزرگ آماده می شوید و آینده این نظام و کشور به دستان شماست در این لحظه سرنوشت ساز ایران به مسئولیت های عظیم خود بیندیشید. پرچم کشورمان به دست شماست و شما را به خدا می سپاریم.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه انقلاب اسلامی محصول اندیشه ها و اعتقادات و باورهای امام خمینی بود ادامه داد: این انقلاب تقاطع آرمان ها با واقعیت های بسیار سختی بود که صدمه بسیار زیادی را وارد کرد. زمانی که نفت کشف شد انگلیس و فرانسه شدیدترین صدمات را به کشورهای مسلمان وارد کرده و ملت های مسلمان را در عقب ماندگی، فقر، غارت هویت قرار دادند.

 

وی با اشاره به شروع جنگ جهانی اول گفت: انگلیسی ها 400 هزار مسلمان را به پای سیاست های خود ذبح کردند و این داستان غم انگیز به تازگی در یکی از روزنامه های انگلیسی منتشر شده است روزهای خونین تفرقه از همان روزها شکل گرفت.

 

سردار سلامی با بیان اینکه در آن روزها مسلمانان باید در منطق سیاسی غرب کار می کردند افزود: در آن زمان دیکتاتورهای غربی بر جمهوری اسلامی حاکم بودند و خط کشی هایی را با مسلمانان ایجاد کرده و ثروت های کشورهای اسلامی را به غارت بردند. در آن زمان دشمنان طرح تشکیل اسرائیل را در دستور کار خود قرار داده و حکومت ایران هم در آن زمان در اختیار انگلیس بود 40 هزار مستشار برای برنامه فرهنگی اطلاعاتی سیاسی اجتماعی کشورمان تصمیم گیری می کردند. مستشارانی که فاقد سواد مورد نیاز بوده و روی دست آمریکایی ها مانده بودند و تنها وظیفه غارت دلارهای نفتی ما را برعهده داشتند. این گوشه ای از هویت فرهنگی ما بود.

 

وی با بیان اینکه هویت فرهنگی ما توسط آمریکا به غارت برده شد گفت: ما قادر به ساخت یک پیچ و مهره نبودیم کشور ما تنها مصرفی بود و تمام افتخارش دنبال روی فرهنگ کشورهای غربی بود.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: امام خمینی آمد تا رویای توهمی شیرین غرب را که می رفت تا کل جهان اسلام را با سیاست های خود محو کند ایشان نقشه های غرب را برهم زدند.

 

وی با بیان اینکه امام خمینی توانست از جاذبه های قدرت های بزرگ عبور کند گفت: هیچ قدرتی در آن زمان نتوانست خارج از اراده سیاسی قدرت های بزرگ تصمیم بگیرد وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد هر دو قدرت غرب و شرق همانند تیغه های یک قیچی برای قطعه قطعه کردن انقلاب ما همسو شده بودند در واقع همه نظام های بین المللی علیه ما بسیج شدند و تاریخ سراغ ندارد که یک کشور بتواند مقابل تمام ابرقدرت ها بایستد.

 

سردار سلامی با بیان اینکه همه قدرت های جهانی برای جنگ با انقلاب اسلامی آمده اند افزود: انقلاب اسلامی توانست شوکی را به جهان وارد کند ما در آن زمان در انزوای سیاسی قرار داشتیم و این تنها گوشه ای از داستان مقاومت یک ملت است. در دوران جنگ تحمیلی عراق با تکیه بر قدرت های جهانی مقابل ما ایستاد و ملت ما که هیچ کشوری به آن سلاح نمی داد با دستان خالی به میدان آمد البته در آن زمان نفت مان بشکه ای هفت دلار شده بود و آن هم از ما نمی خریدند. جنگ با ایستادگی تمام، تمام شد و اجازه ندادیم یک وجب به اشغال دربیاید.

 

وی با بیان اینکه پس از جنگ تحمیلی غرب درصدد اعمال تحریم های شدید علیه ما صورت داد افزود: تحریم علمی، فنی، صنعتی، انزوای سیاسی، ایجاد تحریم های تهاجمی فرهنگی، تهدید قدرت های نظامی همه اینها علیه ما اعمال شد و اگر تحریم اقتصادی برای یکی از قدرت های بزرگ برای مثال آمریکا صورت بگیرد از هم می پاشد.

 

مصیبت مان زمانی است که دشمن را دوست فرض کنیم

 

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: مردم ایران ایستادند رهبری عزیز ملت ایران را برای یک نبرد جهانی آماده کردند سرانجام ما با تسلط غرب بر اعتقاد آزادی استقلال مان توسط کسانی که حاملان تفکر غرب بودند از بین رفت. همه مصیبت های ما زمانی است که دشمن را دوست فرض کنیم و فریب لبخند فریبکارانه آنها را بخوریم.

 

وی با اشاره به اینکه امروز دو موضوع برای غرب پیرامون جنگ با ما مطرح است گفت: جنگ بر سر شعاع نفوذ و جنگ در ارائه مدل دو دلیل مهم غرب برای جنگ با ماست. غرب امروز نمی خواهد جامعه اسلامی به یک ماکت و مدل قابل زنده در دنیا تبدیل شود و برایش سنگین است که کشوری مانند ایران 37 سال تمام توانسته مقابل قدرت های بزرگ بایستد.

 

سردار سلامی با بیان اینکه ما پس از جنگ تحمیلی چهار شکست را به رژیم صهیونیستی تحمیل کردیم و به آنها قدرت اسلام را نشان دادیم گفت: امروز معمای امنیت برای رژیم صهیونیستی یک حقیقت است دیگر آنجا محیط امن نیست به مسیر تحولات میدانی در سوریه دقت کنید امروز چه کسی در آنجا محور قدرت است؟ قدرت های جهان دور یک میز جمع می شوند تا مشکل سوریه را حل کنند جمهوری اسلامی در یک سو مابقی قدرت های جهانی در سوی دیگر می نشینند که ایران درصدد حفظ بشار اسد بوده و امروز روند میدانی در دستان ماست. گروه های فلسطینی نیرومند در غزه، حزب الله در لبنان، ارتش مردمی نیرومند در عراق، انصارالله در یمن همه اینها اعماق استراتژیک جمهوری اسلامی است که توانسته جبهه وسیعی را علیه دشمنان مدیریت کند.

 

وی ادامه داد: در اوج تحریم ها توانستیم موشک هایمان را به فضا بفرستیم در صورتی که هیچ چیزی برای ساختن در دسترس نبود و تنها باور جوانان ما را به یک قدرت نیرومند تبدیل کرد که این قدرت فناورانه شاید تنها در دو ارتش شوروی و آمریکا دیده می شد.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: پرواز ماهواره هایمان در وجود همین تحریم ها به دست آمده و وجود پهبادهایی با برد 2000 کیلومتر که قرار است به تدریج سطح هایش بیشتر و عمیق تر شود با وجود همین تحریم ها ایجاد شده است و حوزه قدرت دریایی مواجهه گزینه های روی میز با آمریکا به شکل زانو زدن سربازان شان مقابل برادران سپاهی مان دیدیم.

 

وی اضافه کرد: ظرف چند سال دیگر ایران یک قطب جهانی خواهد شد ما به زودی اصول قدرت های مهم را می بینیم هر کجا که در مقابل دشمنان ایستادیم قوی تر شدیم امروز دشمن در موقعیت جدید می خواهد مدل دوست و دشمن را تغییر دهد و از خود چهره موجه بسازد و به احکام امنیت علم و صنعت ما از در دیگر وارد شود و نقطه خطر اینجاست.

 

سردار سلامی گفت: در استراتژی آمریکا در قرن بیست و یکم مطرح شده بود آنچه که قادر است آمریکا را از هم بپاشد روحیه انقلابی ایران است که سعی در کنترل این موضوع دارند آنها می گویند هر جا تفاضل با غرب بیشتر باشد جریان جنگ فرهنگی قوی تر خواهد شد که همه این موضوعات از نظر آنها باید بر چند شاخص باشند. عقاید یکسان همه ملت ها، مصرف کردن کالای یکسان در همه مردم جهان، یکسان بودن اطلاعات همگان سه محور غرب محسوب می شوند.

 

وی با بیان اینکه انسان از دید غرب به عنوان یک سیستم باز و دارای ساختار معنابخش درونی است ادامه داد: از نظر غرب داشتن تهاجم فرهنگی این است که رفتار مسلمانان طبق اندیشه شان نباشد و عمل نیز از اندیشه مسلمانان جدا کنند چرا که بر هم زدن تعامل یک جامعه با تغییر ارزش های آن جامعه محقق می شود برای مثال در فتنه 88 غرب می خواست ساختار درونی ما را تغییر بدهد.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان خاطرنشان کرد: امروز شما موظفید در مقابل نفوذ و تهاجم فرهنگی بایستید و تدابیر رهبری آن گنجینه گرانقدر پیشتیبان شما به گوش جان بپذیرید ما پیش می رویم و قطعا شما فاتح قله های بزرگ خواهید بود.

منبع : دانشجو
برچسب ها : سردار سلامی , پهپاد
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها