شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
بیانیه پایانی همایش عزت ملی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان:
عزت ملی را به عنوان عاملی برای اقتدار جمهوری اسلامی ایران است
ایران روشن : اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان تشکلی آرمان گرا و انقلابی با تبیین شاخصه های عزت ملی در صدد است که در برابر جریان ذلت طلب ایستادگی نموده و عزت ملی را به عنوان عاملی برای اقتدار جمهوری اسلامی ایران به مردم معرفی نماید.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پایان همایش گفتمان عزت ملی بیانیه‌ای را به شرح زیر ارسال کردند:

 

در سال 57 و در چنین روزهایی اتفاقاتی رقم خورد که درون مایه ی ان بوجود امدن کشوری مقتدر و کوتاه نمودن دست های خارجی بوده و نتیجه اش چیزی جز احیای کرامت و پیشرفت مردم بود.

 

زمانی که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امد نشان از جا الحق و زهق الباطلی بود که در قران کریم به ان اشاره شده است.جا الحقی که بنیه وجودی اش برای تکریم مردم و عزت ملی شکل گرفته بود.

 

مردم ایران اسلامی در سال 57 انقلاب کردند تا به جهانیان نشان دهند که اگر دست شیطان بزرگ از کشور کوتاه شود رسیدن به عزت ملی میسر شده و همچنین این فرهنگ ایستادگی است که می تواند در بدترین هجمه های دشمنی بهترین پاسخ را بدهد حال این هجمه ها چه فرهنگی باشد و چه نظامی.

 

اما از بدو به انقلاب و پیروزی ان دشمنان همچنان در صددند که این عزت ایران اسلامی به تحقیر و ذلت تبدیل نموده و دوباره یاغی گری های خود را در این کشور اغاز نمایند ولی باید بدانند با وجود رهبری مقتدر و معظم و رهنمود های ایشان و همچنین بصیرت مردم- عزت این کشور حفظ شده و امریکا و امثال ان هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

 

حضرت امام خمینی(ره) با بیرون کردن امریکا و دست نشانده  هایش از این کشور ثابت کرد که عزت مردم در گرو استقلال و ازادی بوده که سر منشا ان از دین مبین اسلام است.عزتی که حضرت امام خمینی و امام خامنه ای(مدظله العالی)ان را به جامعه ارائه می دهند ان است که اجنبی حق تصمیم گیری و نظر دهی به مردم ایران را نداشته و ندارد.

 

با گذشت این همه سال و فراز و نشیب هایی که انقلاب اسلامی ایران طی کرده است دشمن از تلاش خود دست بر نداشته و همچنان درصدد است با نشان دادن تصویرهای غلط این عزت بوجود امده را به ذلت مبدل نماید.

 

به همین دلیل عزت ملی جزو مسائلی است که رهبر معظم انقلاب به شدت روی ان تاکیید داشته و حفظ این عزت باید سر لوحه کار اجرایی دولت قرار گیرد تا هیچ خدشه ای به ان وارد نشده و دشمن نتواند حتی فکر تحقیر این عزت را به سر خود راه دهد.

 

در این راستا اتحادیه اسلامی دانشجویان با برگزاری همایش عزت ملی سعی در تببین شاخصه های این عزت به دانشجویان و به تبع ان به جامعه را دارد.

 

1ـ در حوضه اقتصادی قوه ی مجریه باید با اتکا به تولید داخلی و کاهش واردات کالا و مواد غذایی عزت اقتصادی را حفظ و هم چنین اجازه ندهد تا واردات بی رویه به اهرمی برای تضعیف این عزت از طرف دول غربی تبدیل شود. چرا که این دست ملتٰ خون دل و عرق های کار مردم است که عزت افرین بوده و هواپیماهای میلیاردی و خودرو های لوکس نمود پیشرفت و عزت برای آن ها نیست.

 

2- در حوزه سیاسی این مردم از همان انقلاب 57 نشان داده اند که دست شیطان بزرگ و دوستانش باید از ان کشور قطع شود تا این مردم بتوانند با ایده و نظر خود کشور را اداره و عزت ملی را رقم بزنند. همین مردم مطمئن هستند که دست دادن با کدخدا و سکوت و خضوع در برابر دشمنان قسم خورده این اب و خاک نه تنها عزت افرین نیست بلکه به تحقیر می انجامد. کسانی که پیشرفت را در گرو گره زدن دست خود با امریکا می دانند باید بدانند که دست چدنی زیر دست کش مخملی نه تنها پیشرفت یک کشور را نمی خواهد بلکه هم چنان روحیه گرگ صفتی برای استعمار ملت مظلوم را حفظ کرده است. از طرفی وقتی که برخی افراد سخنان دشمنان را در داخل کشور می زنند این فکر در اذهان عمومی به وجود می آید که دست شیطان این بار از آستین داخلی های خود فروخته بیرون زده است.

 

3- در حوزه فرهنگی برخی سعی دارند تا با رنگ کردن فرهنگ غلط غربی و واردات فرهنگ برهنگی سبک اسلامی را به حاشیه کشانده و فرهنگ های لیبرالیستی و وحشی گرایانه غرب را نماد آزادی و روشن فکری جلوه دهند در حالیکه مردم خود بهتر می دانند که عزت مندی ان ها در گرو فرهنگ ناب اسلامی بوده و تفکرات لیبرالیستی و غرب گرایانه به هیچ وجه پاسخگوی انسانیت نخواهد بود.

 

4- در حوزه امنیتی این اقتدار و عزت ملت است که به نیروهای نظامی کشور روحیه دفاع از آرمان ها و اصول اسلام و انقلاب را داده و در این اوضاع بحرانی منطقه که چهار سمت کشورمان در زیر بمباران آتش شیاطین استٰ کشوری امن و مقتدر به وجود آمده است. این در حالی است که دشمن هم چنان با دلار های نفتی سعودی درفش سیاه داعش را دوخته و هدفش نفوذ به ایران است. اما نیروهای نظامی و انقلابی اجازه نمی دهند تا دشمنان حتی توهم نفوذ به جمهوری اسلامی ایران در ذهن خود بپرورانند. این حرکت است که باعث غرور و افتخار این مردم شده و در پی آن عزت ملی را به وجود می آورد چرا که همین عزت امنیتی جمهوری اسلامی ایران خوف نظام اسلامی را به دل کدخدا ها انداخته است.

 

5- در حوزه علمی این دانشمندان هسته ای بودند که دردوران تحریم ها و خفقان های علمی غرب مسئله هسته ای کشورمان را به جایی رساندند که دشمنان از ترس این پیشرفت ها همه جوره پای کار آمدند تا این روند را به تعطیلی کشانده و عزت علمی جمهوری اسلامی ایران را خدشه دار نمایند.

 

با این حال دشمنان از این کار دست برنداشته و هم چنان می خواهند تا با تحقیر عزت ملی ایران اسلامی دوباره استعمار خود را آغاز نموده و بتوانند باز هم خود را ابر قدرت جهان معرفی نمایند چرا که ترس از عزت مردم ایران و روحیه انقلابی آن ها حتی خواب شب را نیز بر دشمنان حرام کرده است.

 

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان تشکلی آرمان گرا و انقلابی با تبیین شاخصه های عزت ملی در صدد است که در برابر جریان ذلت طلب ایستادگی نموده و عزت ملی را به عنوان عاملی برای اقتدار جمهوری اسلامی ایران به مردم معرفی نماید.

منبع : دانشجو
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها