شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم:
هدف آل سعود از اعدام شیخ نمر مقابله با گفتمان حق است
ایران روشن : مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه هدف آل سعود از اعدام شیخ نمر مقابله با گفتمان حق است، گفت: سفارت عربستان تنها به حاکمان زورگوی او اختصاص ندارد، که به آتش کشیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛محمدکاشانی با اشاره به اینکه اعدام شیخ نمر، حاوی چند پیام برای دنیا است، گفت: این پیام ها هرکدام از اهمیت بالایی برخودار است.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: اولین و مهم ترین پیام برای دولت خونخوار عربستان است، که اگر در گذشته نیاکان خود تامل کنند می فهمند خونریری عالمان شیعی نه تنها بقای حکومت را تضمین نمی کند؛ بلکه مانند سیلی خروشان ریشه حکومتشان را بر آب می دهد.


وی با اشاره به اینکه دومین پیام این فاجعه برای جوانان شیعی است، گفت: آنها باید بدانند در هر حالت باید حرف حق و عدالت زده شود و این اعلام عقیده ها تاثیر خود را می گذارد، حتی اگر در دولت خفقان و ظالم عربستان باشد.


کاشانی با بیان اینکه پیام بعدی برای کسانی است که دم از عدالت و حقوق بشر می زنند، تصریح کرد: امروز که شیخ شیعی سخن از عدالت به میان آورده او را اعدام کردند، به تعبیری آنها گفتمان حق را گردن زدنند؛ این افراد به اصطلاح حامی عدالت و حقوق بشر اکنون که باید اظهار وجود کنند، کجا هستند؟


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه مردم دنیا نیز باید پیام دیگر این فاجعه را در یابند، بیان داشت: دنیا امروز با این فاجعه متوجه می شود، گفتمان شیعه همواره عدالت طلبی و حق گویی است.


وی خاطرنشان کرد: حتی اگر شیعیان را گردن بزنند از خون آنها جوشش هایی بوجود می آید که این گفتمان را تقویت می کند، با وجود اینکه می خواهند این گفتمان را خدشه دار کنند؛ اما این جوشش هر روز بیشتر می شود.کاشانی با اشاره به اینکه اقدام دولت سعودی برای اعدام همزمان شیخ باقر النمر همزمان با اعدام تعدادی تروریست و خائن برای انحراف اذهان از واقعه اصلی بود، گفت: این اتفاق امکان پذیر نیست؛ زیرا قبل تر اجداد رذیل این ها خواستند مانند این اقدامات را انجام دهند؛ اما هربار تشییع و گفتمان آن قوی تر و محکم تر شده است.


وی با اشاره به حوادثی که اخیرا در مقابل سفارت عربستان در تهران رخ داده است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت جو زدگی مانع رساندن پیام و گفتمان ما به دنیا می شود.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه سفارت هر کشور به منزله خاک آن کشور است، گفت: این عالم شیعی برای احیای عدالت در خاک کشورش جنگید و به درجه رفیع شهادت نائل آمد، پس خاک آن کشور فقط متعلق به حاکمان زورگوی آن نیست؛ بلکه متعلق به تمام مردم آن سرزمین، گرفته از شیعیان قطیف تا سایر مناطق است.


کاشانی با بیان اینکه به همین دلیل تسخیر سفارت عربستان کار اشتباهی است و باید مواظب بود این قبیل کارها که بعضا توطئه خود دشمن است، انجام نشود، خاطرنشان کرد: باید مراقب بود این کارها شرایط را به نفع دشمن تغییر ندهد و خون بزرگانی که در این راه ریخته شده ضایع نشود؛ وعده خدا حق است و قطعا زمین به بندگان صالح خداوند ارث خواهد رسید.

 

 

منبع : دانشجو
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها