شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
نوروزیان‌علم :
نفرات برتر دومین دوره رقابت علمی «جایزه باور» مشخص شدند
ایران روشن :مسئول اجرایی جایزه باور گفت: دومین دوره رقابت علمی نخبگان جوان ایرانی (جایزه باور) به پابان رسید و نفرات برتر مشخص شدند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛شهاب نوروزیان‌علم دبیر و مسئول اجرایی جایزه باور گفت: دومین دوره رقابت علمی نخبگان جوان ایرانی در اروپا تحت عنوان « جایزه باور» با موفقیت به پایان رسید و نتایج رقابت مشخص شد.

وی افزود: این جایزه به منظور شناسایی و تشویق نخبگان جوان ایرانی خارج کشور در عرصه‌های علمی و پژوهشی و ایجاد بستری مناسب برای ارائه دستاوردها و ایده‌های برتر، در راستای تحقق اهداف عالی علمی کشور در هفت حوزه تخصصی برنامه‌ریزی شده است.

نوروزیان‌علم تاکید کرد: این حرکت با وجود نو بودن با استقبال خیلی خوب دانشمندان و دانش‌پژوهان جوان هموطن در اروپا مواجه شده است.

وی ادامه داد: « علوم و فناوری ارتباطات و اطلاعات»، « علوم و فناوری زیستی و پزشکی»، « علوم و فناوری نانو»، « علوم محیطی و منابع طبیعی»، « علوم انسانی و اسلامی»، « مدیریت و اقتصاد» و « معماری، شهرسازی و هنر» حوزه‌های تخصصی جایزه باور است.

مسئول اجرایی جایزه باور تصریح کرد: این رقابت علمی به صورت اثر محور بوده، طرح‌ها و آثار ارسالی بر اساس پنج شاخصه نوآوری، کیفیت، میزان تاثیرگذاری، آینده نگری و همچنین میزان ارتباط با نیازها و اولویت‌های کشور، توسط اساتید و دانشمندان بنام ایرانی داخل و خارج کشور در هر حوزه تخصصی داوری شده‌اند.

وی گفت: به‌دلیل تصمیم کمیته اجرایی مبنی بر حفظ سطح کیفی بالای جایزه، علیرغم دریافت طرح‌ها و آثار قابل تقدیر و ارزشمند فراوان، مقرر شد که در این دوره صرفا به دو حوزه پزشکی و نانو جایزه تعلق بگیرد و در مابقی کمیته‌ها علاوه بر دعوت از آثار راه یافته به مرحله نهایی جهت شرکت در فن بازار جمهوری اسلامی ایران جهت ارائه طرح‌های خود، از نفرات و آثار برتر نیز تقدیر شود.

نوروزیان‌علم یادآور شد: در حوزه علوم و فناوری زیستی و پزشکی اثر ارسالی سعید اشتاد محقق موسسه کارولینسکای سوئد با عنوان « تولید داروی جدید ضد سرطان، (مهارکننده آنزیم ام تی اچ 1)» با عنوان اثر برتر و برنده جایزه باور شناخته شد.

به گفته وی نتایج مرحله پژوهشی این طرح در نشریه معتبر نیچر ( Nature ) در سال 2014 به چاپ رسیده است. 

مسئول اجرایی جایزه باور تصریح کرد: در حوزه علوم و فناوری نانو، اثر ارسالی رضا صابری‌مقدم محقق پسادکترای دانشگاه کمبریج انگلستان با عنوان « ساخت دیود نوری بر پایه مواد هیبرید ارگانیک- غیرارگانیک» از طرف داوران حائز کسب رتبه برتر و دریافت جایزه باور اعلام شد.

وی ادامه داد: نتایج حاصل از این کار تحقیقاتی در نشریه نیچر نانو تکنولوژی (Nature Nanotechnology) و نانولتر (Nano Letter) در سال 2014 چاپ شده و در عرض کمتر از یک سال گذشته ارجاعات بسیار زیادی به آن شده است.

نوروزیان‌علم در ادامه گفت: از همکاران عزیزمان در کمیته‌های تخصصی هفت‌گانه که با جدیت و علاقه‌مندی خاصی پیگیر فراهم کردن شرایط جهت برگزاری هرچه بهتر و دقیق تر این رقابت بودند نهایت تشکر و قدردانی راداریم.

وی ادامه داد: از طرف کمیته اجرایی جایزه باور از نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان در اروپا، نمایندگی علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در اروپا، بنیاد ملی علم ایران، معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری و همه اشخاص حقیقی و حقوقی که با حمایت‌ها و تشویق‌های خود باعث مصمم‌تر شدن ما در برگزاری هرچه بهتر این رقابت شدند، تشکر می‌کنم و امیدواریم این حمایت‌ها همچنان ادامه داشته تا بتوان شاهد تداوم این حرکت ارزشمند در جهت رسیدن به اهداف علمی کشور باشیم.

 

 

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها