دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷
كسب مقام سوم توسط تيم دانشگاه قم در جشنواره رباتيك و هوش مصنوعي امير كبير
ایران روشن :هیات داوران جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی امیركبیر، برگزیدگان پنجمین جشنواره بین المللی جام رباتیک، سومین دوره مسابقات هوش مصنوعی و اولین دوره مسابقات فیراکاپ آزاد ایران را معرفی كرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ در اين دوره از مسابقات که روز شنبه ۲۶ آبان ماه به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزارشد ، در ليگ تشخيص چهره در تصاوير، تيم ROGA از دانشگاه قم با حضور آقايان، اطهري اناركي و عليزاده از دانشجويان رشته مهندسي برق دانشگاه قم، موفق به كسب رتبه سوم شدند.

سروش صادق نژاد، رئیس کمیته فنی جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر آمار ثبت نام تیم های متقاضی حضور در این مسابقات بین المللی را ۳۳۲ تیم عنوان کرد و گفت: بعد از مرحله پیش ثبت نام و بررسی کمیته فنی، صلاحیت ۱۵۵ تیم مورد تایید قرار گرفت و حدود ۹۵ تیم به مسابقات نهایی راه یافتند.

وی افزود: رقابت های رباتیک جام امیرکبیر در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی در ۱۵ لیگ برگزار شد و مسابقات آزاد فیراکاپ ایران نیز ۵ لیگ تخصصی داشت.

صادق نژاد عنوان کرد: رقابتهای مسابقات هوش مصنوعی در ۱۰ لیگ با عناوین تشخیص وضعیت آب و هوای جاده ها، تشخیص و ردگیری خودرو در بزرگراه ها، مکان یابی و نقشه سازی همزمان ربات خانگی با تصاویر سقفی، تشخیص تقلب در اسناد علمی فارسی، ترجمه ماشینی فارسی به انگلیسی، تشخیص چهره در تصاویر، شناسایی فرامین صوتی، تشخیص هواپیما در تصاویر ماهواره ای، تصحیح هوشمند قرائت نماز و دسته بندی اسناد متنی فارسی برگزار شد.

به گفته وی، برترین های پنجمین جشنواره رباتیک جام امیرکبیر و مسابقات فیراکاپ ایران معرفی شدند که اسامی برگزیدگان در ذیل آمده است.

برترین های جشنواره رباتیک جام امیركبیر

 براساس رای هیات داوران پنجمین دوره مسابقات رباتیک جام دانشگاه امیركبیر، تیم های بعثت از دبیرستان بعثت و تیم «Immortal»  از دبیرستان سلام ایران زمین، موفق به كسب رتبه های دوم و سوم در لیگ رباتهای ترابری شدند. در لیگ «خلاقیت در رباتیک» نیز جایزه بهترین ایده به تیم« M۲ » از شركت پیشگام سازه خلاق، تعلق گرفت و تیم های «پرشین » و «سیاه و سفید» به ترتیب موفق به كسب رتبه های اول و دوم شدند.

همچنین رتبه های اول تا سوم لیگ رباتهای مسیریاب پیشرفته نیز به ترتیب به تیم «MIgMig» از پژوهشسرای پسران گرگان، «MIgMig+» از پژوهشسرای پسران گرگان و تیم «تعاونی انقلاب شهریار ۴»  اختصاص یافت.

هیات داوران در لیگ رباتهای امدادگر، تیم« DML » از دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند را به عنوان رتبه اول معرفی كرد. همچنین عنوان بهترین تیم در بخش «ربات امدادگر با كنترل خودكار» به تیم«KN۲C »از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و در بخش «ربات امدادگر با كنترل دستی» به تیم« DML » از دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اعطا شد.

رتبه های اول تا سوم لیگ رباتهای پرنده به ترتیب به تیم های «ARC» از دانشگاه صنعتی امیركبیر، تیم «خیام» از دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور و«به ربات» از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان تعلق گرفت.همچنین تیم «خیام» موفق شد عنوان بهترین تیم در رقابتهای اكتشافی را از آن خود كند.

در لیگ رباتهای «مین یاب» نیز جایزه رتبه اول به تیم «پاسارگاد» که با همکاری ۳دانشگاه صنعتی امیركبیر و دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور ساخته شده رسید و جایزه رتبه دوم به تیم« RTL » از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک تعلق گرفت. این دو تیم در بخش ربات های مین یاب سایز کوچک معرفی شدند.

هیات داوران این مسابقات، تیم« ACE Extreame » از دانشگاه آزاد اسلامی واحد كرمان را به عنوان برنده جایگاه نخست و تیم «MEC»از دانشكده دكتر شریعتی تهران و «مركز خانه كارگر كرمان » را به عنوان برنده جایگاه سوم در لیگ رباتهای كارخانه ای معرفی كردند.

همچنین رتبه اول لیگ رباتهای پزشكی این دوره از مسابقات رباتیک نیز به تیم «ARCSurgery» از دانشگاه صنعتی امیركبیر رسید.

برترین های مسابقات فیراكاپ آزاد ایران

در اولین مسابقات فیراكاپ آزاد ایران نیز رتبه اول لیگ« HuroCup » به تیم «AUTMan-Kid»  از دانشگاه صنعتی امیركبیر اختصاص یافت. همچنین تیم های«Bit۰۱ » از دانشگاه خیام مشهد و «GraceBand» از دبیرستان دخترانه مهر نامی نوین به رتبه های اول و دوم لیگ« SimuroSot» در مسابقات فیراكاپ آزاد ایران دست یافتند.

برگزیدگان پنجمین جشنواره رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر

براساس رای هیات داوران سومین دوره مسابقات هوش مصنوعی، لیگ تشخیص چهره در تصاویر تیم «ROGA»  از دانشگاه قم رتبه سوم را کسب کرد.این لیگ رتبه اول و دوم نداشت.

 در لیگ « تشخیص و ردگیری خودرو » در بزرگراه ها تیم «AVID » از دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه سوم را کسب کرد که در این لیگ نیز رتبه اول و دوم نداشتند.

در لیگ «تشخیص هواپیما در تصاویر ماهواره ای» تیم« LA PLANE DETECTOOR» از دانشگاه شهید بهشتی و تیم «PHOENIX» نیز رتبه سوم را کسب کردند و این لیگ نیز برگزیدگان اول و دوم نداشت. تیم «LIMP – COMMAND» از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در لیگ « شناسایی فرامین تصویری» رتبه نخست را کسب کرد.

همچنین در لیگ تصحیح هوشمند قرائت نماز نیز تیم «LIMP- SALAT۱» از دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه دوم را به خود اختصاص داد. در لیگ تشخیص تقلب در اسناد علمی فارسی، تیم «GHADIR » از دانشگاه قم رتبه دوم را کسب کرد.

در لیگ دسته بندی «اسناد متنی فارسی» نیز تیم« UT TEXT MINERS» از دانشگاه تهران رتبه سوم را به دست آورد .

منبع : مهر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها