چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان:
نخبگان به اردوهای جهادی می روند
ایران روشن : معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان گفت: برگزاری اردوهای جهادی صنعتی از جمله طرح های جدیدی است که دردستور کار برنامه های جدید بنیاد قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ آریا الستی معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان چهارشنبه در حاشیه بیست و دومین نشست روسای بنیادهای نخبگان استانی در هتل نیشکر اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور برگزاری این اردوها با بخش بسیج سازندگی سپاه وارد مذاکره شده ایم.

 

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده نخبگان به جای سرکشی به مناطق محروم به واحدهای صنعتی می روند و در یک مدت زمان مشخص با حضور در یک واحد صنعتی و آشنایی با مسائل آن، راهکاری برای حل موضوع ارائه می کنند و یا در آن صنعت جذب می شوند.

 

الستی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های مطمئن فرهنگی کشور ادامه داد: به همین منظور با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و سپاه پاسداران در جهت تشکیل اردوهای راهیان نور وارد مذاکره شده و برنامه هایی را تدوین کرده ایم.

 

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه اردوهای جهادی از جمله برنامه های بنیاد است ادامه داد: سالانه یک یا دو برنامه اردو با همکاری گروههای جهادی برگزار می شود که استعدادهای برتر بسته به موقعیت و محل زندگی خود در این اردوها شرکت می کنند.

 

وی به توسعه بازدیدهای علمی، ایرانگردی و زیارتی اشاره کرد و گفت: با یک مرکز وابسته به جهاد دانشگاهی با اقدامات ایرانگردی و گردشگری، تفاهم نامه منعقد شده است.

 

الستی اظهار کرد: از آنجایی که بازدیدها به دفعات زیاد در سطح کشور انجام می شود در صورت مقدور نشدن حضور یک نفر در یک زمان مشخص، امکان حضور در زمان دیگری وجود دارد.

 

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: برای بازدید با چند انجمن علمی به صورت آزمایشی از جمله باستان شناسی همکاری می کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد روحیه دلبستگی و امید در جوان ها و حمایت فرهنگی نخبگان، باید از ظرفیت نهادهای دیگر به جز بنیاد استفاده شود.

 

بیست و دومین نشست روسای بنیادهای نخبگان استانی چهارم و پنجم آذر، در هتل نیشکر اهواز با حضور جمعی از مسئولان بنیاد ملی نخبگان و روسای بنیادهای نخبگان کشور به منظور بررسی برنامه های سال 1395 در حال برگزاری است.

منبع : دانشجو
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها