يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
رئیس دانشگاه آزاد استان قم خبر داد
تحصیل بیش از 9 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد قم
ایران روشن :رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم از تحصیل بیش از 9 هزار دانشجو در این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشجویان این دانشگاه در 140 رشته تحصیل می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ نادر محمد سالارکسرایی ظهر دیروز در نخستین همایش استانی صنعت و دانشگاه که در تالار غدیر دانشگاه آزاد اسلامی قم برگزار شد، ضمن معرفی دانشگاه آزاد اسلامی قم اظهار کرد: این دانشگاه 30 سال قدمت دارد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی 4.5 میلیون فارغ‌التحصیل داشته و در حال حاضر نیز بیش از یک میلیون نفر دانشجو دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با اشاره به اینکه این دانشگاه سهم گسترده‌ای در تحصیل و علم‌آموزی جامعه دارد، اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قم در حال حاضر هشت دانشکده دارد که مهم‌ترین آنها دانشکده علوم انسانی است.

کسرایی تصریح کرد: دانشگاه آزاد بالغ بر 200 هیئت علمی ثابت دارد و در مجموع 600 استاد در آن تدریس می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی قم در سال گذشته 9 هزار دانشجو داشته است، ادامه داد: 140 رشته تحصیلی در دانشگاه وجود دارد و امیدواریم تا پایان سال شاهد افزایش رشته‌های تحصیلی باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی 60 درصد دانشجویان کار‌شناسی ارشد و دکترا را به خود اختصاص داده است.

کسرایی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی رو به رشد است، افزود: این دانشگاه در تلاش است تا تمام امکانات و نیازهای دانشجویان را فراهم کند.

وی اظهار کرد: تولید علم و ارتباط با صنعت از مهم‌ترین اهداف دانشگاه آزاد اسلامی استان قم است که در همین راستا در تلاش هستیم چند شرکت دانش بنیان ایجاد کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با اشاره به برگزاری جلسات مختلف و ایجاد ارتباط با صنعتگران اضافه کرد: با انعقاد تفاهمنامه میان دستگاه‌های اجرایی مختلف در تلاش برای ارتباط گسترده‌تر میان صنعت و دانشگاه هستیم.

کسرایی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به ایجاد شهرک فناوری کرده است و زمینی به مساحت بیش از دو هزار متر به این امر اختصاص یافته و در آینده نزدیک شاهد فعالیت این شهرک خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه بنیان‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار فناوران و تولیدگران قرار می‌گیرد، گفت: ارتباط میان صنعتگران و دانشجویان سبب پیشرفت و بهبود وضعیت علمی کشور می‌شود.

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها