يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
دانشگاه و تمدن نوین اسلامی
برخورداری: برنامه‌ریزی دانشگاه علم و صنعت پیرامون تحقق تمدن نوین اسلامی
ایران روشن :رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تاثیر دانشگاه‌ها در تمدن نوین اسلامی، گفت: باید برای تبیین اصول و مبانی در این زمینه برنامه‌ریزی کنیم و دانشگاه علم و صنعت هم جلساتی پیرامون این مبحث تشکیل می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ محمدعلی برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت در رابطه با اثرگذاری دانشگاه‌ها بر تحقق تمدن نوین اسلامی، گفت: طبیعی است که دانشگاه‌ها به عنوان نهادی که در تمام رشته‌ها و به خصوص در مباحث اجتماعی فعال هستند در تحقق تمدن نوین اسلامی نیز بسیار تأثیرگذارند، به خصوص دانشگاه‌هایی که در بحث علوم انسانی فعالیت می‌کنند در این زمینه بسیار تأثیر دارند زیرا بنای تمام مباحث علوم اجتماعی، مذهبی، اقتصادی، بازرگانی و صنعتی در این بحث است.

وی افزود: البته دانشگاه‌ها باید در این زمینه برنامه‌ریزی کنند و برای تبیین اصول و مبانی این کار جلساتی داشته باشند زیرا تاکنون مبحثی تحت این عنوان بیان نشده بود و پس از تأکید مقام معظم رهبری باید در این زمینه به صورت ویژه کار شود.

برخورداری اضافه کرد: البته دانشگاه‌ها فعالیت‌های بسیاری در راستای تبیین اسلام داشتند و در حوزه‌های تخصصی و عمومی بسیار فعال بودند ولی قطعا پس از تأکید مقام معظم رهبری باید کار بیشتری کنند و دانشگاه علم و صنعت نیز در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی دارد.

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها